Top of Page

Оформлення дозволу CITES на оцелотів, сервалів, каракалів

Якщо у вас в якості домашнього улюбленця живе екзотична кішка (наприклад, оцелот, маргай, онцилла, сервал, каракал та їх гібриди та ін.) і ви плануєте виїхати в іншу країну і забрати з собою свого улюбленця АБО

Ви хочете за кордоном купити собі екзотичну кішку і ввезти її в Україну АБО

Ви плануєте ввезти/вивезти з України екзотичну кішку з комерційною метою - юристи нашої компанії допоможуть вам зібрати і оформити необхідні документи для отримання дозволу/сертифіката CITES і проведуть повний юридичний супровід процедури отримання дозволу на імпорт, експорт або реекспорт вашої тварини.

​Деякі види тигрових кішок, а саме: оцелот (Leopardus pardalis), маргай (Leopardus wiedii), онцилла (Leopardus tigrinus), а також сервал (лат. Leptailurus serval), каракал (лат. Caracal caracal) та їх гібриди належать до численного сімейства котячих і успішно розводяться в умовах неволі, але оскільки дані види перебувають під охороною Конвенції СITES, то переміщення даних видів та їх гібридів (наприклад саванна, каракет, каравал, кара-сервал або каран, сервікал або сер-каракал, серенгеті, бенгал та ін.) через митну зону України можливе виключно за наявності дозвільних документів відповідних Адміністративних органів СІТЕС.

У I Додатку перебувають такі види як: кішка Теммінка (Catopuma temminckii), кішка чорнонога (Felis nigripes), кішка Жоффруа (Leopardus geoffroyi), андська кішка (Leopardus jacobitus), піренейська рись, або іспанська рись, або сардинійська рись, або іберійська рись (Lynx pardinus), мармурова кішка (Pardofelis marmorata), суматранська кішка (Prionailurus planiceps) та інші.

Слід зауважити, що оцелот, маргай, онцилла, а також каракал, що мешкає в Азії, та бенгальська кішка (Prionailurus bengalensis), що мешкає в Бангладеш, Індії і Таїланді - також занесені до I Додатку СІТЕС. Решта мешканців інших територій бенгальської кішки і каракала, а також сервал відносяться до II Додатку.

Тому купуючи собі тварину вищевказаних видів, в першу чергу ви повинні звернути увагу на наявність документації, що є невід'ємною частиною тварини, як зразка СІТЕС.

Якщо ви не знаєте як повинні виглядати документи, ви можете звернутися до нас за консультацією або до відповідного Адміністративного органу СІТЕС за роз'ясненням інформації щодо наявності у продавця необхідної обов'язкової документації, де ви отримаєте вичерпну інформацію, що вас цікавить.

Пам'ятайте, що купуючи собі улюбленця вищевказаних видів без необхідних обов'язкових документів, ви ризикуєте придбати тварину або ввезену в країну незаконним шляхом, або виведену в неволі від батьків, ввезених незаконним шляхом.

Отже, в разі вашого виїзду за кордон, ви ризикуєте залишити свого улюбленця без вашої опіки в країні вашого проживання.

У разі ж транспортування зразків CITES через митний кордон без дозвільної документації, зразки CITES будуть конфісковані митною службою, а на власника буде відкрито кримінальну справу.

Хочемо звернути вашу увагу на те, що будь-який продавець зобов'язаний до здійснення продажу зразка CITES надати покупцеві для ознайомлення всю наявну документацію, що підтверджує походження, вік або законність ввезення тварини, що пропонується на продаж.

ЗАПИТ НА ОФОРМЛЕННЯ ДОЗВОЛУ CITES

ЯК ВИЗНАЧИТИ СПРАВЖНІСТЬ ДОЗВОЛУ CITES

ПОВЕРНЕННЯ ВЛАСНИКУ ВИЛУЧЕНИХ НА КОРДОНІ ЗРАЗКІВ CITES

ЗАРЕЄСТРУВАТИ РОЗПЛІДНИК З РОЗВЕДЕННЯ ЕКЗОТИЧНИХ КІШОК В УКРАЇНІ

Нижче ми опублікували декілька Дозволів CITES, отриманих на тварин наших Клієнтів, заздалегідь видаливши особисту інформацію зразків CITES та їх власників.


ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТА ЕКЗОТИЧНИХ ТВАРИН І ПТАХІВ: