Хижі птахи CITES
Юристи нашої компанії допоможуть вам зібрати і оформити необхідні документи для отримання дозволу CITES на Вашого птаха, а також проведуть повний юридичний супровід процедури отримання дозволу на імпорт, експорт та реекспорт вашого птаха.
Рідкісні види соколових, яструбових та інших хижих птахів, які знаходяться під охороною Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення - CITES, традиційно вивозяться в держави Аравійського півострова, перш за все в Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ), де поширене соколине полювання та існують високі ціни на ловчих птахів. Також ці види мають великий попит в Саудівській Аравії, Бахрейні, Кувейті і Катарі.
У I Додаток CITES занесені такі види соколових, як: Falco araeus (сейшельський боривітер), Falco jugger (лаггар), Falco newtoni (мадагаскарський боривітер), Falco pelegrinoides (шахін), Falco peregrinus (сапсан), Falco punctatus (маврикійський боривітер), Falco rusticolus (кречет).
Слід зазначити, що деякі види, які мешкають на території України (наприклад, сапсани) занесені до Червоної книги України та їх вилов з природних умов повністю заборонений на території України.
У I Додаток CITES занесені такі види яструбових: Aquila adalberti (іспанський могильник), Aquila heliacal (могильник), Chondrohierax uncinatus wilsonii (кубинський шуліка), Haliaeetus albicilla (орлан-білохвіст), Harpia harpyja (американська гарпія), Pithecophaga jefferyi (філіппінський орел ). До Червоної книги України занесені види: Aquila heliaca (могильник), Haliaeetus albicilla (орлан-білохвіст) та ін.
Традиційна жертва арабського соколиного полювання - Chlamydotis undulata (дрохва-красуня) також занесена в I Додаток CITES.
Такі види як: Falco biarmicus (середземноморський сокіл), Falco cherrug (балабан), Falco columbarius (підсоколик малий), Falco subbuteo (підсоколик великий), Falco vespertinus (кібчик), Falco tinnunculus (боривітер), Accipiter gentilis (яструб великий), Accipiter brevipes (яструб коротконогий), Accipiter nisus (яструб малий), Buteo buteo (канюк), Circus (луні), орли (крім Могильника), змієїди, осоїд, скопа і ін. занесені в II Додаток CITES - переміщення через кордон цих птахів без відповідного дозволу заборонено. Це стосується не тільки живих птахів, але й виробів з них (скелети, кістки, черепи, кінцівки, опудала, яйця, пір'я та ін. деривати).
Всі види сов є об'єктами CITES. У I Додаток CITES занесені такі види совоподібних як: Athene blewitti (лісовий сич), Mimizuku gurneyi (червоновуха совка), Ninox natalis (сова іглонога), Tyto soumagnei (мадагаскарська червона сова). Всі інші види сов, за винятком видів з I Додатку, знаходяться в II Додатку CITES. Також декілька видів совоподібних: пугачі, сичі, сови, сипуха - занесені до Червоної книги України.
Загальні вимоги для будь-якого виду тварини або птаха: наявність ідентифікатора; документів, що підтверджують походження, вік або законність ввезення (або законність вилову з дикої природи) тварини/птаха; документів про стан здоров'я, а також наявність відповідних щеплень - залежить від вимог як країни імпорту, так і країни експорту.
CITES на експорт з Республіки Польщі в Україну |
CITES на експорт з Російської Федерації в Україну |
CITES на імпорт в Україну з Республіки Польші |
CITES на експорт з Российскої Федерації в Японію |
CITES на експорт з України в Державу Катар | CITES на імпорт в Державу Катар з України |
УВАГА! Відповідно до розділу VIII "Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах", при відчуженні диких тварин продавець тварини зобов'язаний забезпечити покупця достовірною інформацією про вид, підвид, стан здоров'я та інші якості тварини, а також про умови її утримання.
Якщо продається дика тварина з числа видів, що занесені до Червоної книги України або підлягають охороні відповідно до чинних міжнародних договорів України (CITES), продавець тварини зобов'язаний також надати покупцеві документ, що засвідчує законність набуття такої тварини у власність. Тому купуючи рідкісного птаха, в першу чергу Ви повинні звернути увагу на наявність відповідного ідентифікатора і документації, які є невід'ємною частиною цього птаха, як зразка СІТЕС.
Якщо мова йде про ввезені в Україну види I Додатку СІТЕС, наприклад кречет (Falco rusticolus), то крім експортного дозволу СІТЕС у продавця має бути в наявності також і імпортний дозвіл СІТЕС на ввіз птаха в Україну.
Якщо ви не знаєте як повинні виглядати документи, ви можете звернутися до нас за консультацією або до відповідного Адміністративного органу СІТЕС за роз'ясненням інформації щодо наявності у продавця необхідної обов'язкової документації, де ви отримаєте вичерпну інформацію, що вас цікавить.
Хочемо звернути вашу увагу на те, що будь-який продавець зобов'язаний до здійснення продажу птаха надати покупцеві для ознайомлення всю наявну документацію, що підтверджує походження, вік або законність ввезення птаха, який пропонується до продажу.
Купуючи рідкісного птаха без документів СІТЕС, ви ризикуєте придбати птаха, ввезеного в країну незаконним шляхом та, в разі вашого виїзду за кордон, залишити свого улюбленця без вашої опіки в країні вашого проживання.
У разі ж транспортування птаха через митний кордон без дозвільної документації, його буде конфісковано митною службою, а на власника буде відкрито кримінальну справу.
ПТАХИ, ЗАНЕСЕНІ ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ
ЯК ВИЗНАЧИТИ СПРАВЖНІСТЬ ДОЗВОЛУ CITES
ПОВЕРНЕННЯ ВЛАСНИКУ ВИЛУЧЕНИХ НА КОРДОНІ ЗРАЗКІВ CITES
ЗАРЕЄСТРУВАТИ РОЗПЛІДНИК З РОЗВЕДЕННЯ ХИЖИХ ПТАХІВ В УКРАЇНІ