Тварини/птахи, занесені в Червону книгу України
Юристи нашої компанії допоможуть вам зібрати і оформити необхідну документацію для отримання дозволу на вивіз тварин і птахів, види яких занесені до Червоної книги України, а також на вироби з них, при наявності у вас відповідної доказової бази на право власності даних тварин/птахів (чи виробів з них) або дозволу на законність вилучення цих об'єктів з природного середовища, а також проведуть повний юридичний супровід процедури отримання дозволу на імпорт, експорт, реекспорт даних тварин/птахів, а також виробів з них.
Відносини, пов'язані з веденням Червоної книги України, охороною, використанням та відтворенням рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, регулюються:
- ЗУ "Про охорону навколишнього природного середовища",
- ЗУ "Про тваринний світ",
- ЗУ "Про рослинний світ",
- ЗУ "Про природно-заповідний фонд України",
- ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження",
- ЗУ “Про Червону книгу України”,
- Порядком утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах, який встановлює механізм утримання, використання диких тварин, у тому числі занесених до Червоної книги України або які є об'єктами регулювання Конвенції CITES.
- та іншими нормативно-правовими актами.
Офіційний сайт Червоної книги України https://redbook-ua.org/
Послідовність процедури оформлення документів, а також всі ветеринарні моменти в конкретному вашому випадку обговорюються тільки після укладення договору з нашою компанією на обслуговування.
Вартість юридичного супроводу з даного питання залежить від складності справи і обговорюється у кожному конкретному випадку.
Шановні Клієнти, переконливо просимо вас цінувати свій і наш час. В зв'язку з цим просимо вас звернути увагу на те, що будь-яких консультацій (навіть незначних на вашу думку) по телефону без попереднього запиту на e-mail, ми не надаємо.
Ми, поважаючи наших Клієнтів, робимо все можливе, щоб в найкоротші терміни надати вам розгорнуту відповідь на ваші запитання. Для більш ефективної обробки вашого запиту, нам необхідна від вас наступна інформація:
- назва виду тварини/птаха, її фото, а також латинська назва якщо відома;
- походження або спосіб набуття тварини/птаха у власність чи володіння та користування;
- вкажіть країну експорта (реекспорта) та країну імпорта, а також мету експорта (реекспорта)/імпорта тварини/птаха;
- наявність ідентифікатора, мета і строки здійснення ввозу/вивозу, а також кількість особин;
Сканкопії документації та всю наявну інформацію з детальним описом вашої конкретної ситуації надішліть нам на e-mail: uacites@gmail.com
Будемо раді оперативно відповісти на ваші запитання!
Додатково слід зазначити, що відповідно до ст. 20 Закону України "Про Червону книгу України" відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, несуть особи, винні у:
- погіршенні, знищенні середовища перебування (зростання) видів тваринного та рослинного світу, занесених до Червоної книги України;
- незаконному, в тому числі з порушенням вимог виданих дозволів, використанні об'єктів Червоної книги України або їх знищенні;
- порушенні умов утримання видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, в ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших штучно створених умовах, що призвело до їх загибелі, каліцтва (пошкодження);
- невиконанні законних вимог посадових осіб органів державної влади, що здійснюють управління, регулювання та контроль у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України;
- вчиненні інших дій, що завдали шкоди тваринам і рослинам, види яких занесені до Червоної книги України.
За порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, особи притягаються до відповідальності згідно з законом. Шкода, завдана незаконним добуванням, знищенням або пошкодженням видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, погіршенням середовища їх перебування (зростання), відшкодовується відповідно до закону.
Розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання) (1030-2012-п) та методика її розрахунку встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 63 Закону України "Про тваринний світ" порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу тягне за собою адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність відповідно до Закону. Відповідальність за порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу несуть особи, винні в:
- порушенні встановленого законодавством порядку надання об'єктів тваринного світу в користування;
- порушенні правил використання об'єктів тваринного світу;
- незаконному вилученні об'єктів тваринного світу з природного середовища;
- перевищенні лімітів і порушенні інших встановлених законодавством вимог використання об'єктів тваринного світу;
- невиконанні екологічних умов, визначених у висновку з оцінки впливу на довкілля;
- порушенні встановлених законодавством вимог щодо охорони середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин, самовільному випалюванні сухої рослинності або її залишків; порушенні правил зберігання, транспортування, застосування засобів захисту рослин, стимуляторів їх росту, мінеральних добрив та інших речовин (препаратів);
- порушенні правил створення, поповнення, зберігання, використання та державного обліку зоологічних колекцій, торгівлі ними, а також установленого законодавством порядку їх пересилання, ввезення в Україну і вивезення за її митну територію;
- самовільному або з порушенням установленого законодавством порядку переселенні, акліматизації та схрещуванні тварин, а також виведенні і використанні генетично змінених організмів;
- жорстокому поводженні з тваринами;
- приховуванні та перекрученні інформації про стан і чисельність об'єктів тваринного світу та їх використання;
- невжитті заходів щодо запобігання загибелі тварин, погіршенню середовища їх існування та ліквідації негативного впливу на тваринний світ;
- порушенні порядку придбання, реалізації, пересилання і вивезення за межі України, ввезення на її територію диких тварин та інших об'єктів тваринного світу;
- невиконанні встановлених законодавством вимог щодо охорони видів тварин, занесених до Червоної книги України або до переліків видів тварин, що підлягають особливій охороні;
- виготовленні, зберіганні, реалізації та застосуванні заборонених знарядь добування тварин;
- невиконанні законних розпоряджень посадових осіб органів, що здійснюють державний контроль та управління у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу.
Законом може бути встановлено відповідальність і за інші порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу. Підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу.
Розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного світу, а також за знищення чи погіршення середовища їх існування встановлюється Кабінетом Міністрів України (Постанова КМУ № 1030 від 07.11.2012р. та Постанова КМУ №796 від 03.10.2018р.).
Вилучення державними органами тварин та птахів здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження". Слід зазначити, що дія цього Закону поширюється на поводження з тваринами незалежно від форми власності та інших речових прав на них.
Умови зберігання та догляду за тваринами і птахами мають відповідати вимогам, встановленим Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження" та Порядком утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах, затверджених наказом Мінприроди від 30.09.2010 № 429, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 за № 1384/18679, з урахуванням рекомендацій профільних фахівців.
ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТА ЕКЗОТИЧНИХ ТВАРИН І ПТАХІВ:
- оформлення документів на тварин і птахів в Україні.
- оформлення розплідника з розведення в умовах неволі екзотичних тварин і птахів в Україні.
- оформлення необхідних документів для вивозу з України за кордон: декоративних тварин / птахів, зразків дикої фауни України, червонокнижних тварин / птахів.
- юридичний супровід з офіційного ввозу/вивозу з України тварин, птахів і рослин, а також екзотичної флори і фауни CITES згідно з Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.