Оформлення Дозволу CITES
Юристи нашої компанії допоможуть Вам зібрати і оформити необхідні документи для отримання дозволу/сертифікату CITES і проведуть повний юридичний супровід процедури отримання дозволу на імпорт та експорт зразків видів дикої фауни і флори, сертифікатів на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію з моря зазначених зразків.
Зразок CITES - будь-яка тварина або рослина, вид якої доданий в Додатки CITES, жива або мертва, або будь-яка легко розпізнавана його частина, або похідне (дериват), в тому числі ті, які за документами, пакувальному ярлику або маркуванні, або за іншими ознаками є або можуть бути частинами або похідними (дериватами) тварини або рослини.
- I Додаток CITES включає види тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення. Експорт, реекспорт та імпорт таких видів в комерційних цілях заборонені, за винятком примірників, що є другим поколінням при розведенні тварин в розплідниках (включаючи зоопарки), зареєстрованих в установленому порядку Секретаріатом CITES. Для вивозу за кордон зразків I Додатку необхідне отримання як експортного, так і імпортного дозволу CITES.
- II Додаток CITES включає види, які в даний час (хоча і не обов'язково) знаходяться під загрозою зникнення, але можуть опинитися під такою загрозою, якщо торгівля зразками таких видів не буде строго регулюватися з метою уникнення такого використання, що є несумісним з їхнім виживанням. Для вивозу за кордон зразків II Додатку необхідне отримання експортного дозволу CITES.
- III Додаток CITES включає види, які за визначенням будь-якої Сторони підлягають регулюванню в межах її юрисдикції з метою попередження чи обмеження експлуатації та щодо яких існує необхідність співробітництва інших Сторін в контролі за торгівлею. Для вивозу за кордон зразків III Додатку необхідно отримання сертифікату про походження.
У деяких випадках встановлені винятки, коли під час перевезення зразків CITES або не потрібно дозволу CITES або застосовуються менш суворі правила (стаття VII Конвенції). Так, якщо є в наявності документи, які доводять те, що особини з числа видів I Додатку отримані в штучних умовах з комерційною метою, то вони вважаються видами II Додатку.
В Україні Адміністративними органами CITES є:
- Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України - видає дозволи і сертифікати CITES на зразки всіх видів тварин, птахів і рослин, що включені в Додатки CITES;
- Державне агенство рибного господарства України - видає дозволи і сертифікати CITES на види осетрових риб і продукти з них.
Для кожної партії зразків СITES оформлюється окремий дозвіл/сертифікат CITES. Дійсним для контрольних органів є тільки оригінал зі спеціальною захисною маркою, якщо конкретна країна її використовує, підписаний спеціально уповноваженим на те співробітником і завірений печаткою національного Адміністративного органу відповідної країни.
Строк дії дозволу/сертифіката СITES обчислюється з дня його видачі та становить для:
- вивезення за межі України зразків Конвенції – шість місяців;
- ввезення зразків Конвенції, включених до Додатку І Конвенції – дванадцять місяців;
- ввезення в Україну та вивезення за її межі зразків Конвенції, які є частиною цирку або пересувної виставки – шість місяців (у разі, коли здійснюється одноразовий імпорт чи експорт, а також у разі їхнього реекспорту) та три роки (для зразків Конвенції, зареєстрованих в Адмiнiстративних органах України з питань виконання вимог Конвенції, визначених Кабінетом Міністрів України);
- ввезення в Україну та вивезення за її межі об’єктів Червоної книги України, об’єктів тваринного світу, занесених до міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, крім зразків Конвенції - шість місяців.
Якщо Імпортер впродовж дозволеного часу не використав за призначенням отриманий дозвіл CITES, то цей дозвіл повинен бути повернений до Адміністративного органу, як не використаний за призначенням.