Як виглядає Дозвіл CITES
Відповідно до Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України № 107 від 29.02.2012 року "Про затвердження форм дозволу на імпорт та експорт зразків видів дикої фауни і флори, сертифіката на пересувні виставки, реекспорт та інтродукцію з моря зазначених зразків, які є об'єктами регулювання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, та зразка заяви для їх отримання" затверджені відповідні форми дозволів CITES, що видаються Адміністративними органами СІТЕС України, а саме:
Часто продавці нелегальних екзотичних тварин, з метою введення в оману покупців, надають фальсифіковані дозволи CITES, або продаючи контрабандну тварину, видають разом з нею копію CITES на іншу тварину того ж самого виду. Або якщо тварина або птах привезені незаконним шляхом з Європейського союзу - пропонують дозвіл СІТЕС, отриманий з метою переміщення зразка СІТЕС виключно всередині кордонів Європейського союзу та який не має законної сили в нашій країні. Також нам зустрічалися випадки махінацій з ідентифікаторами і племінною документацією на тварин.
На сьогодні ввести в оману покупця досить просто, адже багато хто навіть не знає про існування даного документа і тим більше не знає як виглядає дозвіл CITES. Якщо у вас виникла така проблема і ви не знаєте як повинні виглядати документи на тварину, яку ви хочете придбати - ретельно перевірте документи, а саме:
- встановіть справжність дозволу CITES (в деяких випадках прийнятна фотокопія). Визначити справжність документа можна на підставі перевірки його обов`язкових реквізитів та відсутності зовнішніх ознак підробки. Крім того, можна звернутися до Адміністративного органу, що видав даний документ.
- перевірте дату видачі та закінчення строку дії дозволу CITES - порівняйте ці дати з датами, зазначеними у ветеринарному сертифікаті на тварину або птаха;
- перевірте правильність заповнення інформаційних граф: повні адреси та інформація про зразок СІТЕС;
- переконайтеся, на скільки це можливо, в автентичності відбитку печатки та справжності підпису компетентного органу;
- перевірте документ на наявність стертих місць, виправлень та інших змін;
- перевірте опис зразка СІТЕС в дозволі CITES (стать, маркування і т.д.);
- перевірте правильність написання назви виду тварини або птаха (латинська назва) на дозволі CITES;
- порівняйте дані, зазначені в дозволі CITES, з даними, зазначеними в супровідних документах, наприклад в документах про походження (про законність вилову з дикої природи), документах про здоров'я зразка СІТЕС, а також перевірте в документах наявність адреси імпортера.
Або зверніться до Адміністративного органу СІТЕС за роз'ясненням даної інформації.
ЯК ВИЗНАЧИТИ СПРАВЖНІСТЬ ДОЗВОЛУ CITES
ЯК ВІДРІЗНИТИ СПРАВЖНІ ДОКУМЕНТИ НА ТВАРИН ВІД ДОКУМЕНТІВ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ДІЙСНОСТІ