Top of Page

Візова інформація та безвіз

Шановний Користувачу, з інформацією про отримання візи тієї чи іншої категорії в ту чи іншу країну Ви можете ознайомитись на сайті першоджерела - дипломатичного представництва країни, що Вас цікавить.

Важливо пам'ятати, що в будь-якому дипломатичному представництві країни, що входить до складу Шенгенської угоди, Європейського союзу або США, Канади - перед видачею візи, а також при перетині кордону в обов'язковому порядку здійснюється контроль за допомогою інформаційної бази небажаних до в'їзду осіб, на територію відповідної країни. Небажаними особами вважаються депортовані або видворені особи, щодо яких накладено заборону на в'їзд, а також особи, які несуть загрозу безпеці чи здоров'ю суспільству відповідної країни.

Якщо дані (інформація) про особу внесені в таку інформаційну базу (наприклад, No-Fly List, Auslanderzentralregister, Шенгенська інформаційна система SIS) у список осіб, небажаних до в'їзду або депортованих, чи осіб, щодо яких накладена заборона на в'їзд, отримання візи або перетин кордону можливі лише у виняткових випадках.

Щодо безвізу з Європейським союзом хотілося б звернути увагу на те, що Україна домовилася про безвізовий режим не з країнами Шенгенської угоди, а з Європейським союзом. Безвізовий режим дозволяє нашим громадянам короткотермінове перебування в країнах-членах Європейського союзу з діловою, туристичною або метою приватного характеру. З 11 червня 2017 року наші громадяни мають можливість відвідувати всі держави-члени Європейського союзу (за винятком Великобританії та Ірландії), а також чотири країни Шенгенської угоди за межами ЄС: Швейцарію, Норвегію, Ісландію та Ліхтенштейн та чотири держави, де діє візове законодавство ЄС: Андорра, Сан-Марино, Ватикан, Монако.

Отже, отримання візи не вимагається під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Слід відмітити, що безвізовий режим не гарантує право в’їзду на територію Європейського союзу, так само, як віза в паспорті, видана дипломатичним представництвом, не дає таких гарантій.

ДВА ГОЛОВНИХ ПРАВИЛА БЕЗВІЗУ:

  • Безвізовий режим дозволяє громадянам України перебувати на території країн ЄС не більше 90 днів протягом 180-денного періоду. З метою контролю кількості днів перебування у Європейському союзі на сайті Єврокомісії було створено "шенгенський калькулятор".
  • Подорожуючи без візи, ви не маєте права на оплачувану роботу на території ЄС. Безвізовий режим не надає нашим громадянам право на проживання, працевлаштування та навчання в країнах Європейського союзу - для цього, як і раніше, необхідно отримувати довгострокову візу.

Порушення цих правил загрожує депортацією, забороною в’їзду до Європейського союзу та країн Шенгенської угоди, а також занесенням інформації про особу в національну базу небажаних до в'їзду осіб відповідної країни та Шенгенську інформаційну систему SIS.

Для здійснення подорожі у безвізовому режимі до країн Європейського союзу громадянин України має бути готовим до надання прикордонній службі в пунктах перетину кордону з європейськими країнами документально підтвердженої інформації:

  • мета поїздки та наявність місця проживання (бронювання готелю або запрошення від родича або іншої приватної особи, яка легально проживає у країні ЄС);
  • достатнє фінансове забезпечення на запланований період перебування (банківська карта або готівка);
  • підтвердження наміру повернутися в Україну (документи в залежності від мети перебування);
  • поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).

Більше інформації про безвізовий режим для громадян України і про те, що необхідно знати для поїздок в країни ЄС - на сайті МЗС України

Важливо пам'ятати, що прикордонна служба має право відмовити Вам у в'їзді в країни ЄС у наступних випадках:

  • відсутність усіх необхідних документів, що підтверджують мету поїздки;
  • наявність інформації про Вас у списку осіб, яким раніше було заборонено в'їзд - як в національній базі відповідної країни (наприклад, Auslanderzentralregister), так і у Шенгенській інформаційній системі SIS;
  • наявність судимості в будь-якій країні ЄС за злочини, які передбачають кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк мінімум на один рік;
  • раніше депортованим або висланим особам;
  • якщо на підставі діяльності особи можна припустити, що особа може представляти загрозу громадському порядку, громадському здоров'ю або внутрішній безпеці країн ЄС;
  • якщо особа є об'єктом рішення про видворення з країни, що приймається, зокрема, у випадках нелегального перебування;
  • якщо існують докази участі в злочинній діяльності або докази наявності умислу брати участь в подібній діяльності;
  • якщо є підстави підозрювати, що мета перебування особи не відповідає заявленій нею меті.

Зверніть увагу, що для в'їзду в країни Європейського союзу, США, Канаду та ін. - Вам необхідно мати достатньо фінансових коштів для покриття витрат, пов'язаних з перебуванням в країні. Головним платіжним доказом фінансового забезпечення є банківські картки, на яких треба мати наявні кошти або кредитний ліміт. Що стосується країн ЄС, то зазвичай денна норма вираховується від 50 євро – часом більша, часом менша. На сайті Єврокомісії є перелік орієнтовних сум для розрахунку вартості перебування в країнах ЄС. У деяких випадках достатньо мати гарантійного листа спонсора (гарантійний лист має бути написаний спонсором і засвідчений компетентними органами відповідної країни). Якщо буде доведено, що у Вас немає із собою достатньої кількості фінансових коштів для відвідування відповідної країни, Вас можуть затримати на перетині кордону і відправити назад.

Також Вам необхідно мати намір залишити країну/країни після закінчення дозвільного терміну перебування в країні/країнах. У разі якщо прикордонна служба доведе факт вчинення Вами суттєвого спотворення фактів або шахрайство чи матиме підстави підозрювати, що Ви збираєтеся незаконно залишитися в країні/країнах після закінчення дозвільного терміну перебування, Вас можуть затримати на перетині кордону і анулювати візу або, у випадку безвізового режиму, заборонити в'їзд на територію країни із занесенням даних (інформації) в інформаційну базу небажаних до в'їзду осіб, щодо яких накладено заборону на в'їзд, або депортовано.

РЕЖИМ В'ЇЗДУ ДО ІНОЗЕМНИХ КРАЇН ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ