Top of Page

База даних EURODAC

Кожен десятий Заявник на політичний притулок в Європейському Союзі подає клопотання на отримання статусу біженця відразу в декількох країнах. Створена в 2003 році база даних EURODAC з відбитками пальців не залишає шансів на обман.

За допомогою цієї бази даних імміграційна служба кожної з країн ЄС може порівнювати відбитки пальців осіб, які шукають притулку в ЄС і певних категорій нелегальних іммігрантів. Таким чином імміграційна влада може перевірити чи подавав Заявник клопотання на отримання статусу біженця в іншій країні Європейського Союзу, а також чи переховується Заявник як нелегальний іммігрант або є особою, якій відмовили в наданні статусу біженця.

Відомства за визнанням статусу біженців все частіше стикаються з випадками, коли іноземні громадяни подають клопотання відразу в декількох країнах, що, звичайно, підвищує шанси на успіх отримати бажаний статус в одній з європейських країн, але є порушенням існуючих правових норм. EURODAC допомагає в боротьбі з такою проблемою.

Обчислювальний центр EURODAC знаходиться в Люксембурзі, де в електронному вигляді зберігаються відбитки пальців всіх шукачів притулку у віці більш ніж 13 років.

У разі виявлення подачі Заявником декількох клопотань про притулок, порушник не піддається будь-яким покаранням або штрафам. Його просто висилають в ту країну, в якій він подав перше клопотання.

Також за допомогою EURODAC вдається уникати паралельної виплати соціальної допомоги особам, які очікують рішення влади. Згідно з європейськими нормами, кожен Заявник на отримання статусу біженця має право протягом 12 місяців отримувати кошти на проживання та харчування.

Таким чином ця база даних з часом стане важливим засобом запобігання численних клопотань про надання статусу біженця та використання процедури отримання статусу біженця в економічних цілях.

Про кількість Заявників з різних країн світу Ви можете ознайомитися на офіційному сайті Європейського комітету у справах біженців.