Top of Page

Зразки документів, що не відповідають дійсності, від ГО Асоціація заводчиків України

Нижче ми публікуємо документи, які не мають жодної юридичної сили (нікчемні), оскільки не відповідають дійсності. В даному випадку ці документи видані Громадською організацією "Асоціація заводчиків України". З даних документів вбачається, що вищевказана організація у змові з недобросовісним продавцем ошукує недосвідчених покупців та власників екзотичних тварин, оформлюючи на екзотичних тварин документи, які за своєю суттю не відповідають дійсності, а тому не мають юридичної сили.

Наслідки даних дій для добросовісних набувачів катастрофічні. Вони призводять до невизначеного статусу придбаної тварини, що надалі дуже серйозно позначається на процесі легалізації тварини в Україні та неможливості, наприклад, вивезення тварини за межі України. 

Нижче ми наводимо один з небагатьох прикладів, який демонструє саму суть введення в оману і ошукання добросовісного набувача, а саме:

Недобросовісний продавець, що рекламується в мережі інтернет під різними назвами, такими як "розплідник animal planet", "zoo galaktiks", "exotic planet" тощо,

продає тварин нібито з "документами", оформлюючи документи з недостовірною інформацією через вищевказану громадську організацію, про що свідчать наступні "документи":

НІКЧЕМНИЙ ДОГОВІР ПЕРЕДАЧІ У ВЛАСНІСТЬ ПТАХА, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ

НІКЧЕМНИЙ АКТ ПЕРЕДАЧІ ПТАХА, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ

Зверніть увагу на вищевказаний договір та акт, які нібито укладені 04.04.2021 року. На обидвох документах стоїть QR-код організації, яка на 04 квітня 2021 року не була офіційно зареєстрована, а отже - не існувала. Інформація про офіційну реєстрацію ГО "АЗУ" є у відкритих джерелах в мережі інтернет.

Також слід звернути увагу на те, що таких організацій як animal planet, zoo galaktiks, exotic planet не існує взагалі, про що можна дізнатись у єдиному реєстрі юридичних та фізичних осіб.

Сторона "Заводчик", у вищевказаних договорі та акті прийому-передачі підтверджує, що має право власності на тварину, яка є результатом його племінної діяльності і що тварина має всі необхідні племінні документи, однак, у жодному з документів, що відносяться до цього договору, немає ніяких відомостей, які б підтверджували істотні факти, що ідентифікують походження тварини.

Таким чином, дані документи за своєю суттю - нікчемні і жодним чином не можуть вплинути в подальшому, як на ідентифікацію тварини, так і її Заводчика-першого власника, а також наступних власників. 

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про тваринний світ», законність набуття у приватну власність об'єктів тваринного світу (крім добутих у порядку загального використання) повинна бути підтверджена відповідними документами, що засвідчують законність вилучення цих об'єктів з природного середовища, ввезення в Україну з інших країн, факту купівлі, обміну, отримання у спадок тощо, які видаються в установленому законодавством порядку. Також усі екзотичні тварини і птахи в Україні мають бути зареєстровані у встановленому Законом порядку.

На вищенаведених документах у лівому верхньому кутку "для більшої важливості" стоїть QR-код, однак, цей код під час його сканування виводить зацікавлену особу на сторінку ГО "Асоціація заводчиків України".

Відповідно до чинного законодавства України - Договір укладається Сторонами Договору, має наслідки виключно для Сторін, які уклали цей Договір. Тож, не зрозуміло, яке відношення до цього Договору має ГО "Асоціація заводчиків України" та що вона може підтверджувати, чи спростовувати у договірних зобов'язаннях Сторін, які уклали цей Договір? Тепер, щодо нижченаведених "документів":

НІКЧЕМНЕ СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ПТАХА, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ

НІКЧЕМНИЙ СЕРТИФІКАТ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ПТАХА, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ

З наведених вище "документів" зовсім не зрозуміло чим саме відрізняються по своїй суті Свідоцтво про реєстрацію птаха, від Сертифіката про реєстрацію тварини? При цьому треба зауважити, що в юридичному значенні ПТАХ - Є ТВАРИНОЮ.

Вважаємо, що всі ці нікчемні папірці видаються громадянам виключно з метою їх ошукати і ввести в оману кількістю, та нібито важливістю цих документів, та відповідно, за що з нового Власника тварини (набувача) беруть гроші.

Однак, якщо звернути увагу на наступний "документ - довідку", то треба відповісти на наступні питання стосовно суті змісту даної довідки, а саме яким чином ГО "АЗУ" в цій довідці може підтверджувати, що ідентифіковані у довідці папуги:

1.  Були придбані у розпліднику animal planet, коли такої компанії не існує взагалі?

2. Які документи про походження даних тварин свідчать про те, що саме ці папуги були виведені в умовах неволі?

3. Які документи про походження батьків наведених у довідці тварин свідчать про те, що батьки саме цих папуг у вільних умовах не проживали?

Навряд чи на ці питання зможуть надати відповідь, як Сторони Договору, так і сама ГО "АЗУ".

ДОВІДКА З НЕДОСТОВІРНОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ПРО ПОХОДЖЕННЯ ЕКЗОТИЧНИХ ПАПУГ

Таким чином, слід звернути увагу на те, що такого роду "документи" не підтверджують походження птахів і народження їх в умовах неволі. Якщо продавець вас запевняє, що на підставі таких документів ви в майбутньому зможете зареєструвати птаха або отримати дозвільну документацію CITES, звертайтеся з цього приводу до відповідних органів (поліція, державна екологічна інспекція України, міндовкілля тощо).

Також хочемо вас застерегти, що укладення договору з продавцем не гарантує вам набуття права власності на тварину, оскільки не підтверджено право набуття у власність самим продавцем. З огляду на вищенаведене, можна дійти такого законного висновку: якщо договір за своєю суттю не відповідає вимогам ЦК України, що відносяться до цього виду договорів, то, такий договір є нікчемним, а тому не може бути підставою для набуття сторонами договору будь-яких прав та обов'язків.

Додатково хочемо зауважити, що результати племінної діяльності заводчика в обов'язковому порядку повинні реєструватися у відповідних державних органах згідно чинного законодавства України.

Шановні покупці та власники диких тварин, РЕТЕЛЬНО ПЕРЕВІРЯЙТЕ усі наявні документи на тварину або птаха, якого ви хочете придбати. Зважаючи на вищевказане не довіряйте печаткам, підписам та QR-кодам в документах! За нинішніх часів шахраям не складає труднощів створити привабливі папірці, що викликають довіру.

Якщо ви не знаєте як повинні виглядати документи, ви можете звернутися до нас за консультацією або до відповідних компетентних органів (Адміністративний орган СІТЕС, Держпродспоживслужба та ін.) за роз'ясненням інформації щодо наявності у продавця необхідної обов'язкової документації, де ви отримаєте вичерпну інформацію, що вас цікавить.

Відповідно до розділу VIII "Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах", при відчуженні диких тварин продавець тварини зобов'язаний забезпечити покупця достовірною інформацією про вид, підвид, стан здоров'я та інші якості тварини, а також про умови її утримання. Якщо продається дика тварина з числа видів, що занесені до Червоної книги України або підлягають охороні відповідно до чинних міжнародних договорів України (CITES), продавець тварини зобов'язаний також надати покупцеві документ, що засвідчує законність набуття такої тварини у власність.

Таким чином, будь-який продавець зобов'язаний до здійснення продажу зразка CITES надати покупцеві для ознайомлення всю наявну документацію, що підтверджує походження, вік або законність ввезення тварини, що пропонується на продаж. 

Наведені наші застереження нададуть вам можливість в подальшому уникнути суттєвих неприємностей щодо вашої тварини або птаха.