Підготовка до інтерв'ю в посольстві
Ми настійно рекомендуємо всім Заявникам на отримання візи приділити якомога більше уваги не тільки підготовці документів для пред’явлення в посольство, а й з усією серйозністю поставитися до питань підготовки до інтерв'ю, це не тільки не зашкодить Вам, а навпаки - набагато збільшить шанси на отримання візи заявленої Вами категорії!
У цьому розділі ми хочемо коротенько пояснити Вам що таке інтерв'ю в посольстві і як до нього готуватися, але Вам необхідно врахувати, що кожен випадок індивідуальний і тому консультація у спеціаліста стосовно конкретної Вашої ситуації не замінить ніяких загальних порад і рекомендацій з проходження Вами інтерв'ю в посольстві.
Звернутися за консультацією до наших спеціалістів Ви можете заздалегідь записавшись на прийом, або можете замовити дану послугу на нашому сайті.
"Після бійки кулаками не махають" - це прислів'я найбільш точно характеризує відносини між Заявником і посольством, у разі відмови Заявникові в візі. Маючи досить великий досвід роботи в цій галузі, а також аналізуючи часті проблеми відмов у візах громадянам України, необхідно відзначити, що 90% всіх відмов Заявники отримують виключно тому, що в першу чергу, Заявники психологічно не готові до проходження процедури інтерв'ювання в посольстві.
На жаль, не всі Заявники розуміють важливість даної процедури та або повністю її ігнорують, або приділяють цій процедурі дуже мало уваги.
На нашу думку, такий підхід до цього безсумнівно головного питання в процедурі інтерв'ю, не тільки різко зменшує потенційні шанси Заявника на позитивне рішення консульського офіцера а й практично, в більшості випадків, зводить до нуля всі витрати і старання Заявника на підготовку документів, не кажучи вже про психологічний шок у разі відмови в візі, при цілком відповідному пакеті документів, який був пред'явлений в посольство.
Незважаючи на гадану велику вартість підготовки до інтерв'ю Заявника, необхідно відзначити, що фінансових витрат Заявника на підготовку апеляції в разі відмови в візі - набагато більше, при цьому подача апеляції не завжди можлива, або зовсім втрачає сенс через дії Заявника на процедурі інтерв'ювання.
Багато людей телефонує до нас і запитує про саму процедуру підготовки до інтерв'ю. У цій частині ми хочемо відзначити, що описувати процедуру підготовки до інтерв'ю немає ніякого сенсу, тому що дана процедура строго індивідуальна для кожного з Аплікантів і включає не тільки психологічну підготовку, а й фактичний аналіз вже підготовлених Заявником документів, а також рекомендації щодо надання додаткових документів на інтерв'ю.
Коротко можна сказати, що особливості підготовки до інтерв'ю, безпосередньо залежать від конкретної запитуваної категорії візи, посольства, мети візиту або мети перебування, соціального статусу та соціальної ролі Заявника в суспільстві, матеріального та сімейного стану, і навіть від його моральних якостей. Хочемо відразу пояснити, що будь-яких гарантій в отриманні візи ми не даємо!
На завершення хочемо відзначити, що правильна підготовка до інтерв'ю Заявника, навіть у разі відмови в візі, слугуватиме правовою основою в частині оскарження (подання апеляції) рішення посольства, в іншому випадку, отримання відмови в візі на підставі підтверджених даних, наданих на інтерв'ю Заявником, зазвичай призводить до того, що оскарження рішення посольства або сильно ускладнене, або взагалі втрачає сенс. Нижче ми наведемо загальну інформацію про підготовку до інтерв'ю в посольстві.
ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ІНТЕРВ'Ю?
Підготовка до інтерв'ю повинна включати декілька основних етапів:
- Тактична підготовка. Ви повинні чітко усвідомлювати, куди і навіщо Ви йдете, що від Вас будуть вимагати, і як Ви будете відповідати цим вимогам. Готуючись до інтерв'ю Вам необхідно себе настроїти на доброзичливе і упевнене спілкування з консульським офіцером. Непогано заздалегідь спробувати зрозуміти менталітет “західної” людини.
- Зовнішній вигляд. Продумайте, як Ви виглядатимете. Зовнішній вигляд та уміння триматися мають дуже важливе значення, оскільки визначають перше враження. А уміння справити сприятливе враження під час співбесіди, може зіграти вирішальну роль в позитивному рішенні питання. У будь-якому випадку потрібно виглядати охайно.
- Психологічна підготовка. На інтерв'ю, перевірятимуться як професійні, так і людські якості претендента. Тому, Ви повинні контролювати свою поведінку з інтерв'юєром.
- Уникайте сленгу, використовуйте хорошу граматику. Необхідно прагнути повідомити про себе все, що говорить на Вашу користь. Але є небезпека того, що якщо Ви повністю зосередитеся на тому, що хочете сказати, Ви можете пропустити те, що буде сказане Вам.
- Говорити правду дуже важливо. Ваше хвилювання буде помітне і зародить сумніви. Кожна неточність неминуче заглиблюватиме виниклі сумніви і викликатиме подальші питання, в яких Ви заглибитеся все глибше і глибше.
Закінчуючи інтерв'ю, обов'язково подякуйте консульського офіцера за увагу!
МОЖЛИВІ ПРИЧИНИ ВІДМОВИ
Крім, чисто формальних причин, існує цілий ряд непрямих підстав для відмови. На інтерв'ю, при отриманні неімміграційних віз, головне - довести відсутність імміграційних намірів. Виняток становлять американські візи "подвійного наміру" Н1 і L1 і віза нареченого/нареченої К1. Проте щоб уникнути непорозумінь, при отриманні і цих віз, бажано не піднімати питання про імміграцію.
Таким чином, визначальним моментом інтерв'ю є доказ того, що Заявник повернеться на батьківщину і відповідатиме вимогам свого візового статусу під час перебування в країні. При підозрі в зворотньому, консульський працівник ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ відмовити у видачі візи.
Крім того, відомчі інструкції вимагають, щоб консульський офіцер покладався на власні враження, отримані під час інтерв'ю більш, ніж на супровідну документацію. Отже, заздалегідь підготовлені, всілякі документи: свідоцтва тісних сімейних зв'язків на батьківщині; фінансові зобов'язання і активи в країні постійного мешкання, однозначної дії на консульського співробітника не діють.
Протягом інтерв'ю, консульський офіцер досліджує клопотання на точність і правильність заповнення, а також знайомиться з документами, що підкріплюють заяву (підтверджуючими зв'язок з батьківщиною, фінансовий стан і деталі візиту). Протягом інтерв'ю консульський офіцер може ставити уточнюючі питання. Візовий офіцер ставить всім претендентам приблизно одні і ті ж питання і хоче почути чіткі відповіді на них. Майте на увазі, що всі Ваші відповіді фіксуються, і у випадку, якщо Вам доведеться пройти співбесіду повторно, Ви не зможете змінити їх.
Будь-яка відповідь, що припускає невизначеність щодо повернення на батьківщину або інтерес в отриманні дозволу на проживання, швидше за все, призведе до відмови у видачі візи. До аналогічного результату приведуть спроби обману, невпевненість і задумливість при відповідях. У жодному випадку не варто приховувати, що раніше мала місце відмова у видачі візи. Це дуже легко виявити, перевіривши комп'ютерну базу даних консульства.
ПРО ЩО ПИТАЮТЬ?
Кожна категорія візи індивідуальна і переслідує, зрештою, різні цілі. Таким чином, однозначно відповісти на таке питання достатньо складно. Питання задають швидко, так що у багатьох складається враження, що відповідей навіть не слухають. Будьте готові до того, що одне і те ж питання можуть ставити кілька разів або ставитимуть каверзні питання. Не заводьтеся, просто спокійно і упевнено відповідайте. Всім своїм виглядом прагніть показати, що Ви дуже зацікавлені в цій поїздці, проте у разі відмови в візі, трагедії у Вашому житті не буде.
Ну, і звичайно на співбесіду необхідно узяти документи, які підтверджують все вищезгадане. Документи повинні формально переконати консульського офіцера, що Ви відповідаєте заявленій Вами категорії візи.
Поза сумнівом, краща порада - це завжди говорити правду консульському офіцерові на інтерв'ю, оскільки будь-яка неправда може стати причиною не тільки відмови в візі, але й заборони на в'їзд в США відповідно до ст. 212 (а)(6)(C)(i) INA. Але в більшості випадків, причиною відмови в візі служить банальна психологічна непідготовленість апліканта. Не секрет, інтерв'ю в посольстві - це свого роду серйозний іспит, який у багатьох випадках перездати достатньо складно, дорого, а іноді і неможливо.
Звернутися за консультацією до наших спеціалістів Ви можете заздалегідь записавшись на прийом, або можете замовити дану послугу на нашому сайті.