Папуги I і II Додатку CITES
Юристи нашої компанії допоможуть вам зібрати і оформити необхідні документи для отримання дозволу CITES на вашого папугу (або птаха іншого виду), а також проведуть повний юридичний супровід процедури отримання дозволу на імпорт, експорт та реекспорт вашого птаха.
Птахи, види яких занесені в І, ІІ та ІІІ Додатки СІТЕС, перебувають під охороною Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення. Багато зникаючих видів екзотичних папуг перебувають в I Додатку СІТЕС, а саме:
- какаду: Cacatua goffiniana (какаду гоффіна), Cacatua haematuropygia (філіппінський какаду), Cacatua moluccensis (молуккський какаду), Cacatua sulphurea (малий жовтохохлий какаду), Probosciger aterrimus (чорний какаду);
- лорі: Eos histrio (синьо-червоний лорі), Vini ultramarina (ультрамариновий лорі-відлюдник);
- амазони: Amazona arausiaca (червонозобий амазон), Amazona auropalliata (жовтошийний амазон), Amazona barbadensis (жовтоплечій амазон), Amazona brasiliensis (червонохвостий амазон), Amazona finschi (синьошапочний амазон), Amazona guildingii (королевський амазон), Amazona imperialis (імператорський амазон), Amazona leucocephala (кубинський амазон), Amazona oratrix (жовтоголовий амазон), Amazona pretrei (розкішний амазон), Amazona rhodocorytha (червонобровий амазон), Amazona tucumana (тукуманський амазон), Amazona versicolor (амазон Сент-Люсі), Amazona vinacea (винногрудий амазон), Amazona viridigenalis (зеленощокий амазон), Amazona vittata (пуерторіканський амазон);
- ара: Ara ambiguus (солдатська ара), Ara glaucogularis (синьогорла ара), Ara macao (червона ара), Ara militaris (мала солдатська ара), Ara rubrogenys (червоновуха ара), Cyanopsitta spixii (голуба ара), Primolius couloni (гірська ара), Primolius maracana (червоноспинна ара), Rhynchopsitta (товстоклюва ара), Anodorhynchus (гіацинтова ара);
- стрибучі папуги (какарікі): Cyanoramphus cookii (норфолкська червонолоба стрибуча папуга), Cyanoramphus forbesi (жовтолоба стрибуча папуга Форбса), Cyanoramphus novaezelandiae (новозеландська червонолоба стрибуча папуга), Cyanoramphus saisseti (новокаледонська червонолоба стрибуча папуга);
- та інші види: Cyclopsitta diophthalma coxeni (золотобока фігова папуга), Eunymphicus cornutus (рогата папуга), Guarouba guarouba (золота аратинга), Neophema chrysogaster (золотистобрюха трав'яна папуга), Ognorhynchus icterotis (жовтовуха папуга), Pezoporus occidentalis (нічна папуга), Pezoporus wallicus (земляна папуга), Pionopsitta pileata (червоноголова папуга), Psephotus chrysopterygius (золотоплеча папуга), Psephotus dissimilis (капюшонна співоча папуга), Psephotus pulcherrimus (райська пласкохвоста папуга), Psittacula echo (маврікійська кільчаста папуга), Psittacus erithacus (сірий папуга жако), Pyrrhura cruentata (синьозоба червонохвоста папуга), Strigops habroptilus (папуга какапо).
У II Додатку СІТЕС перебувають всі папугові за винятком видів, зазначених у I Додатку СІТЕС.
Agapornis roseicollis (рожевий нерозлучник), Melopsittacus undulatus (хвилястий папуга), Nymphicus hollandicus (корела), Psittacula krameri (індійський кільчастий папуга) є винятком і тому процедура оформлення документації на дані види птахів, дещо інша.
Загальні вимоги для будь-якого виду тварини або птаха: наявність ідентифікатора; документів, що підтверджують походження, вік або законність ввезення (або законність вилову з дикої природи) тварини/птаха; документів про стан здоров'я, а також наявність відповідних щеплень - залежить від вимог як країни в'їзду, так і країни виїзду. Імпортери кімнатних птахів повинні довести, що вони мають власного птаха (птахів), які проживали у них до того, як вони подали заявку про видачу дозволу на ввіз/вивіз птахів, і можуть надати необхідні документи, що підтверджують таку власність.
УВАГА! Відповідно до ст. 6 "Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах", при відчуженні диких тварин продавець тварини зобов'язаний забезпечити покупця достовірною інформацією про вид, підвид, стан здоров'я та інші якості тварини, а також про умови її утримання. Якщо продається дика тварина з числа видів, що занесені до Червоної книги України або підлягають охороні відповідно до чинних міжнародних договорів України (CITES), продавець тварини зобов'язаний також надати покупцеві документ, що засвідчує законність набуття її у власність або вилучення з дикої природи.
Тому купуючи екзотичного птаха, в першу чергу ви повинні звернути увагу на наявність відповідного ідентифікатора і документації, які є невід'ємною частиною цього птаха, як зразка СІТЕС. Якщо мова йде про ввезені в Україну види I Додатку СІТЕС, наприклад сірий папуга Жако (Psittacus erithacus), то на сьогоднішній день крім експортного дозволу СІТЕС у продавця має бути в наявності також і імпортний дозвіл СІТЕС на ввіз папуги в Україну.
ЯК ВИЗНАЧИТИ СПРАВЖНІСТЬ ДОЗВОЛУ CITES
КОНСУЛЬТАЦІЯ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ CITES
Якщо ви не знаєте як повинні виглядати документи - зверніться до відповідного Адміністративного органу СІТЕС за роз'ясненням інформації щодо наявності у продавця необхідної обов'язкової документації, де ви отримаєте вичерпну інформацію, що вас цікавить.
Хочемо звернути вашу увагу на те, що будь-який продавець зобов'язаний до здійснення продажу птаха надати покупцеві для ознайомлення всю наявну документацію, що підтверджує походження, вік або законність ввезення птаха, який пропонується до продажу.
Купуючи екзотичного птаха без документів СІТЕС, ви ризикуєте придбати птаха, ввезеного в країну незаконним шляхом та, в разі вашого виїзду за кордон, залишити свого улюбленця без вашої опіки в країні вашого проживання.
ПТАХИ, ЗАНЕСЕНІ ДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ
ЗАРЕЄСТРУВАТИ РОЗПЛІДНИК З РОЗВЕДЕННЯ ПАПУГ В УКРАЇНІ
Нижче ми опублікували декілька Дозволів CITES, отриманих на птахів наших Клієнтів, заздалегідь видаливши особисту інформацію зразків CITES та їх власників.
|