ВГО Зоосвіт обдурила власників сервала, видавши документи з неправдивою інформацією про походження тварини
Як українськими громадськими організаціями створюються нікчемні документи на екзотичних тварин з недостовірною інформацією та як запобігти потраплянню в халепу з фальшивками. Чому не можна довіряти документам на екзотичних тварин, виданим українськими громадськими організаціями, або як останні можуть маніпулювати довірою власників екзотики.
Нажаль, ми змушені констатувати, що умисні незаконні дії громадських організацій набули систематичного характеру і все більше власників тварин страждають від наслідків умисного введення в оману представниками таких організацій. Замість того, щоб добросовісно вести племінну діяльність, організації вчергове умисно вводять в оману недосвідчених покупців і видають на тварин документи з інформацією, що не відповідає дійсності. Цього разу мова піде знову про ГО «АЗУ» та ВГО «Зоосвіт».
Саме прикре в таких ситуаціях те, що представники вищезазначених організацій знають, що документи, видані ними, не підтверджують походження та право власності на тварин, отже їх недостатньо для отримання дозвільної документації CITES, але запевняють власників тварин про зворотнє.
Ми хочемо навести декілька прикладів документів, виданих ВГО «Зоосвіт» на сервала та ГО «АЗУ» на чорну пантеру і можемо стверджувати, що обидва випадки є не тільки умисним введенням в оману покупців цих документів, але й намаганням ввести в оману Адміністративні органи CITES.
У випадку сервала ВГО «Зоосвіт» видає на тварину документи з недостовірною інформацією, яка відображена в папірці, виписаному свого часу продавцем тварин, ввезених в Україну без дозвільних документів. Керівництво організації про це знає, отже свідомо використовує заздалегідь недостовірні дані у виданому організацією родоводі. Крім того, продавчиня тварини (заводчик) запевняє власників тварини в тому, що в неї легальне маточне поголів’я і що вона має усі документи на тварин, але чомусь не надає власникам тварини жодного документа про їх законне набуття та походження, а замість цього надає їм три папірця у вигляді родоводу, витягу з племінної книги та загальної картки приплоду, інформація в які внесена ВГО «Зоосвіт» зі слів заводчика, що і зазначено в самих паперах. Також як заводчик, так і ВГО «Зоосвіт» наполягають, що цих трьох документів вистачить щоб отримати дозвіл CITES на експорт тварини за кордон.
Важливо зазначити, що вимоги ведення обліку тварин, які перебувають у стані неволі, зазначені в главі IV Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах, і будь-який заводчик повинен дотримуватися вищезазначеного порядку. Документи, видані ВГО «Зоосвіт», НЕ підтверджують походження та право власності на тварину.
![]() |
![]() |
Крім того слід відмітити, що заводчик при продажу тварини в обов’язковому порядку повинен шляхом укладення цивільно-правового договору передати право власності на тварину, видати копії документів про право власності на маточне поголів’я та про його походження (або копії CITES, або документи, що підтверджують народження тварин в умовах неволі), витяг з журналу реєстрації штучного розведення тварин, а також документи, що підтверджують народження тварини в умовах неволі. Усі ці документи повинні бути в наявності особисто у заводчика і громадська організація взагалі до цих документів не має жодного відношення.
В процесі аналізу документів, виданих ВГО «Зоосвіт», нашу увагу привернуло наступне: в родоводі та у витягу з племінної книги на деяких плідників зазначені ідентифікатори у вигляді клейма. Не зрозуміло де і коли в нашій країні існувала така практика клеймити диких хижих тварин?..
Як ми вже зазначали вище, ВГО «Зоосвіт» видала на тварину родовід з заздалегідь недостовірною інформацією, яка відображена в папірці, вигаданому та виписаному свого часу продавцем тварин, ввезених в Україну без дозвільних документів, а саме про третє та четверте покоління тварини. Наша практика говорить про те, що всі махінації з документами, які до нас потрапляють, завжди треба аналізувати і зберігати. Отже, слід звернути увагу на використання заздалегідь недостовірної інформації щодо плідників тварини, а саме змінені країни походження та вказані неіснуючі заводчики, а також зазначені реквізити неіснуючих CITES по типу виданих Канадою.
У висновку слід зазначити, що керівництво ВГО «Зоосвіт» в родоводі зазначило інформацію про вигаданих плідників тварини, які ніяким чином не стосуються цієї тварини. Крім того, ВГО «Зоосвіт» в родоводі засвідчує, що інформація в родоводі є точною та достовірною, що є прямим умисним введенням в оману як покупців, так і намаганням ввести в оману Адміністративні органи CITES.
У випадку пантери ГО «АЗУ» хочемо відмітити, що організація видала на тварину документи за тою ж самою схемою, яку ми вже описували раніше. Щодо так званого родоводу (реєстраційного свідоцтва), який видає організація, слід зазначити, що родовід та реєстраційне свідоцтво – абсолютно різні документи як за формою, так і за змістом. Вказуючи в акті прийому-передачі передачу родоводу (реєстраційного свідоцтва) та ветеринарного паспорта (довідки) як продавець, так і організація свідомо вводять в оману покупця.
![]() |
![]() |
Також слід зауважити, що в Україні немає приватних заводчиків вищезгаданих тварин, які займаються легальним розведенням таких тварин в умовах неволі, тому тварина, яку продали, має невідоме походження та не має законного власника, отже є незаконно проданою.
Сподіваємося, що наведені наші застереження на такому прикрому досвіді нададуть вам можливість в подальшому уникнути суттєвих неприємностей щодо ваших екзотичних тварин.