Возз'єднання сім'ї в США
Іноземному громадянину, маючому намір постійно проживати в США, необхідна імміграційна віза. Щоб мати право подати заяву на отримання візи, іноземному громадянину необхідно мати в якості спонсора найближчого родича, якому не менше 21 року і який є або громадянином США, або законним постійним мешканцем США (тобто власником грін-карти).
Існує два типи сімейних імміграційних віз:
Найближчі родичі - ці візи засновані на тісних родинних стосунках з громадянином США, наприклад, з чоловіком, дитиною або батьком. Кількість іммігрантів цих категорій не обмежується кожного фінансового року.
Сімейна перевага - ці візи призначені для особливих, більш віддалених сімейних стосунків з громадянином США і деяких певних відносин із законним постійним мешканцем (LPR). Число іммігрантів в цих категоріях обмежується кожного фінансового року.
Зверніть увагу, що громадяни США можуть подати петицію на імміграційну візу для своїх: чоловіка/дружини, дітей, батьків і найближчих родичів (брат або сестра).
Законні постійні резиденти США можуть подати петицію тільки для своїх: чоловіка/дружини і дітей, що не перебувають у шлюбі.
- Чоловік/дружина громадянина США - візи IR1, CR1;
- Чоловік/дружина громадянина США, які очікують схвалення петиції іммігранта I-130 - віза К3;
- Наречений/наречена громадянина США - віза К1;
- Міжнародне усиновлення дітей-сиріт громадянами США - візи IR3, IH3, IR4, IH4;
- Члени сім'ї громадян США - візи IR2, CR2, IR5, F1, F3, F4;
- Члени сім'ї законних постійних мешканців США - візи F2A, F2B.
ПОДАЧА ПЕТИЦІЇ
Громадяни США та законні постійні мешканці США, повинні подати форму I-130 (петиція для родичів-іноземців) в Службу громадянства та імміграції США (USCIS).
Подача петиції зі Сполучених Штатів:
- Громадяни США та законні постійні спонсори-резиденти США, повинні подати форму I-130 (петиція для родичів-іноземців).
- Роботодавці в США повинні подати форму I-140 (петиція для іноземного працівника).
Подача петицій за межами США: більшість петицій на отримання імміграційної візи подаються в Сполучених Штатах, але подача петицій певних типів можлива і за межами Сполучених Штатів в посольство або консульство США.
Слід зазначити, що перш ніж ваша справа може бути передана до Національного візового центру, Ваша петиція іммігранта повинна бути схвалена USCIS.
Після того, як USCIS схвалить вашу петицію, ваша справа буде передана до Національного візового центру (NVC) Державного департаменту США для попередньої обробки. Першим кроком у цій обробці є створення вашої справи в системі NVC. Як тільки ваша справа буде оброблена, NVC вам направить повідомлення електронною або звичайною поштою. Після отримання повідомлення ви зможете увійти в Консульський електронний центр прийому заяв (CEAC), щоб перевірити свій статус, отримувати повідомлення і управляти своєю справою.
Після того, як ви відправите всі необхідні збори, форми і підтверджуючі документи, NVC обробить вашу справу з метою підтвердження наявності всієї необхідної документації з вашого боку, а також для призначення інтерв'ю на імміграційну візу.
ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА (AFFIDAVIT OF SUPPORT)
Affidavit of support - гарантія про фінансову підтримку від спонсора-громадянина США (форма I-864) являє собою документ, що підписується фізичною особою (спонсором) з метою прийняття на себе фінансової відповідальності за заявника.
Заявнику необхідно заповнити форму I-864, однак, якщо дохід заявника недостатній, спонсор може заповнити форму I-864 від імені заявника.
Фінансова відповідальність спонсора зазвичай триває до тих пір, поки заявник не стане громадянином США або йому не буде зараховано 40 qualifying quarters of work (як правило, це 10 років) відповідно до Закону про соціальне забезпечення США.
Від заявників на імміграційну візу не потрібно подавати форму I-864 Affidavit of Support в разі:
- Якщо петиція I-130 подана для іноземного родича, і у нього є фінансові кошти або він може отримати не менше 40 qualifying quarters of work відповідно до Закону про соціальне забезпечення США.
- Якщо петиція I-130 подана для іноземного родича і спонсорство призначене для дитини, яка стане громадянином США відразу після в'їзду до Сполучених Штатів відповідно до Закону про дитяче громадянство від 2000 року (CCA).
Якщо ви не зобов'язані надавати Affidavit of support, вам необхідно сконтактуватися з NVC і надати цьому документальне підтвердження.
Після того, як вами будуть оплачені збори і ваш статус в CEAC буде оновлено до «СПЛАЧЕНО», ви і всі члени сім'ї, що іммігрують з вами, повинні заповнити Заяву на імміграційну візу (форма DS-260), а також відсканувати для NVC і підготувати для інтерв'ю всі необхідні документи, наприклад, документи про усиновлення, свідоцтва про народження, рішення судів, свідоцтва про шлюб (або про розлучення), військові квитки, довідки про несудимість та ін.
Після того, як Національний візовий центр (NVC) призначить вам інтерв'ю на отримання візи, вам буде надіслане повідомлення із зазначенням дати та часу інтерв'ю. Після того, як ви отримаєте листа про призначення інтерв'ю від NVC, ви і ваші члени сім'ї, що іммігрують з вами, повинні пройти медичне обстеження в акредитованих США медичних установах. Результати обстеження (запечатаний конверт) вам необхідно буде надати консульському офіцерові на інтерв'ю в посольстві.
Для остаточного рішення по вашій справі вам необхідно пройти інтерв'ю в посольстві США або імміграційному офісі на території Сполучених Штатів. Ви зобов'язані знати і розуміти, що запрошення на інтерв'ю не гарантує вам отримання візи.
Тільки після розгляду всіх документів, вивчення результатів медогляду, підписання офіційної заяви і результатів інтерв'ю, консульський офіцер прийме остаточне рішення про можливість видачі вам імміграційної візи.
В зв'язку з цим посольство США настійно рекомендує не планувати виїзд, не продавати майно і не звільнятися з роботи до тих пір, поки імміграційна віза не буде видана. Також в обов'язковому порядку посольством США перевіряються:
Наявність серйозних інфекційних і психічних захворювань, пристрасть до наркотиків і т.п. Підставою для заборони на в'їзд до США є наявність у заявника небезпечних інфекційних захворювань, психічних або фізичних розладів, які можуть представляти загрозу для суспільства або для самого заявника.
Кримінальне минуле: судові і тюремні записи. Імміграційна політика США спрямована на заборону на в'їзд в країну іноземних громадян, які вчинили тяжкі злочини. Такі як вбивство при обтяжуючих обставинах, згвалтування, насильницькі дії сексуального характеру відносно дитини, напад із застосуванням насильства, незаконна торгівля наркотиками, зброєю або людьми. У разі якщо заявник будь-коли був визнаний винним у вчиненні таких злочинів або замаху на їх вчинення, йому встановлюється довічна заборона на в'їзд до США, скасувати яку практично неможливо.
Іноземні громадяни, засуджені за вчинення двох або більше злочинів, сукупне покарання за які становить п'ять або більше років, також не мають права в'їзду до США. При цьому ступінь тяжкості вчинених злочинів не має значення для прийняття рішення про відмову в візі.
Вчинення незначного правопорушення, термін покарання за яке становить більше 1 року, також може бути підставою для рішення про відмову у видачі візи, якщо таке правопорушення було скоєно протягом п'яти років, що передують подачі заяви на отримання візи. Також не мають права в'їзду в країну особи, які вчинили тяжкі злочини на території США, але уникли кримінальної відповідальності в зв'язку з дипломатичною недоторканністю.
Особам, звинуваченим у кримінальному злочині, необхідно отримати завірену копію запису кожного судового рішення або записів з виправних установ. Причому незалежно від того факту, що цю особу згодом було амністовано або в іншій формі звільнено від покарання.
Діяльність Заявника, що суперечить інтересам національної безпеки США:
- участь у діяльності або пособництво діяльності терористичних організацій;
- членство в тоталітарних або в нацистських організаціях;
- намір здійснювати діяльність, яка може мати небажані для США зовнішньополітичні наслідки;
- здійснення шпигунства, саботажу, збір відомостей з метою передачі або передача іноземній державі чи організації (або їх представникам) відомостей, що становлять державну таємницю США;
- дезертирство зі збройних сил США або самовільне залишення місця бойових дій;
- відмова від громадянства США з метою несплати податків.
Мало місце порушення імміграційного законодавства США. Незаконним перебуванням у США вважається перебування особи за підробленими імміграційними документами (візі) або за документами, термін дії яких закінчився.
Особа, яка нелегально знаходилася на території США від шести місяців до 1 року, позбавляється права в'їзду в країну терміном на три роки. У разі якщо термін незаконного перебування іноземного громадянина перевищив 1 рік, йому встановлюється десятирічна заборона на в'їзд у США.
Порушенням імміграційного режиму вважається будь-яка діяльність, що суперечить умовам виданої візи, наприклад, здійснення трудової діяльності без Social Security Card і спеціального дозволу Департаменту імміграції і натуралізації США, перевищення термінів перебування і т.д.
Будь-якій особі, раніше депортованій із США, незалежно від причини її депортації, необхідно отримати, заповнити і надати в посольство форму I-212.
Сам факт того, що Ви підпадаєте під одну з таких категорій, не означає, що Вам назавжди заборонено в'їзд до США. Деякі з підстав для не допуску, за певних умов, можуть бути переглянуті або прощені.
Особам, що були притягнені до кримінальної відповідальності, або мали порушення імміграційних законів США, щоб уникнути отримання відмови з даного напряму імміграції, ми рекомендуємо ДО подачі в посольство документів та проходження інтерв'ю проконсультуватися з нашими юристами.
В силу складності подібних справ з отримання дозволу на в'їзд до США після накладення заборони на в'їзд в країну, ми хочемо звернути Вашу увагу на те, що при своєчасному зверненні до юриста, Ви зможете не тільки вирішити свої питання, заощадити час і кошти, захистити свої інтереси, але й надалі уникнути для себе збитків та негативних наслідків.
У разі якщо консульський офіцер посольства під час перевірки пакету документів заявника, виявить факт фальсифікації поданих документів або невідповідність їх дійсності, а також надання будь-якої неправдивої інформації - заявнику буде не тільки відмовлено в візі, а й винесено рішення про заборону на в'їзд в Сполучені Штати за статтею 212(а)(6)(С)(1). Такими порушеннями можуть бути, наприклад, надана заявником в посольство свідомо помилкова інформація, або надані сфальсифіковані документи, з метою незаконного отримання заявником в'їзної візи.
Беручи до уваги вищезазначене ми рекомендуємо досить серйозно поставитися до підготовки документів та проходження інтерв'ю. Звертайтеся до наших спеціалістів для визначення і узгодження подальших дій.