Візи IR1/CR1 в США
Імміграційне законодавство США передбачає два типи віз для подружжя громадян США:
- Імміграційна віза чоловіка/дружини IR1 або CR1;
- Неімміграційна віза К3.
Віза категорії IR1 - це імміграційна віза, яка може бути видана чоловікові/дружині громадянина США, якщо їх шлюб триває більше двох років. Перевагою цієї візи є те, що ви приходите в США як постійний мешканець США. Це означає, що вам буде наданий широкий спектр прав, включаючи право безперешкодного в'їзду/виїзду зі США за власним бажанням, право працювати без отримання спеціального дозволу та багато іншого. Головним недоліком візи цієї категорії є термін розгляду петиції (від 6 до 12 місяців), протягом якого ви, як правило, не маєте права отримати візу іншої категорії і в'їхати на територію США.
Слід врахувати, що одностатеві подружжя громадян США і законних постійних мешканців (LPR) разом зі своїми неповнолітніми дітьми мають право на оформлення імміграційної візи з метою возз'єднання сім'ї. Консульські офіцери в посольствах і консульствах США розглядають їхні заяви на імміграційну візу після отримання затвердженої петиції I-130 або I-140 від USCIS.
ПОДАЧА ПЕТИЦІЇ
Подружжю-громадянину США необхідно подати клопотання для родича-іноземця (форма I-130) в Департамент внутрішньої безпеки та в USCIS для чоловіка/дружини з метою імміграції в США. При певних обставинах громадянин США, який проживає за кордоном, може подати прохання на імміграційну візу за межами США.
Необхідно врахувати, що перш ніж спонсор (заявник) зі США зможе підписати Affidavit of Support (форма I-864 або I-864EZ), йому має бути не менше ніж 18 років і у нього має бути постійне місце проживання в США.
У разі якщо подавач петиції був LPR, але його статус змінився до статусу громадянина США, то подавачеві петиції необхідно підвищити статус петиції з другої переваги сім'ї (F2) до найближчого родича (IR). Для цього необхідно відправити підтвердження свого громадянства США в Національний візовий центр (NVC), а саме: копію сторінки вашого паспорта громадянина США або копію вашого свідоцтва про натуралізацію.
Також необхідно врахувати, що якщо ви вже є громадянином США, вам необхідно подати окрему петицію на отримання імміграційної візи для кожного з ваших дітей. Якщо ви підвищили рівень клопотання з другої переваги сім'ї (F2) для свого чоловіка/дружини і не подавали окремі петиції для своїх дітей, коли були законним постійним мешканцем (LPR), вам необхідно зробити це зараз. Дитина не отримує статусу в петиції найближчого родича (IR). У цьому відмінність від петиції F2, в якій дитина включена в петицію F2 її батьків.
Діти, що народилися за кордоном після того, як ви стали громадянином США, можуть претендувати на громадянство США. Їм слід подати заяву на отримання паспорта США. Консульський офіцер визначить, чи є ваша дитина громадянином США і чи може вона мати паспорт США. Якщо консульський офіцер прийме негативне рішення у видачі паспорта США, то вашій дитині необхідно подати заяву на імміграційну візу, якщо вона хоче жити в Сполучених Штатах.
Після того, як USCIS схвалить петицію, вона буде спрямована в Національний візовий центр (NVC) для обробки. Після того як NVC присвоїть петиції номер справи, заявнику потрібно буде заповнити форму DS-261 і оплатити відповідні мита, а також підготувати всі необхідні документи, включаючи Affidavit of Support, форми заяв, цивільні документи та ін.
НЕОБХІДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ, ІНТЕРВ'Ю
Як правило, необхідні наступні документи:
- Заповнена форма DS-260 (онлайн-заявА на імміграційну візу).
- Дійсні паспорти для поїздки в Сполучені Штати з терміном дії не менше шести місяців після передбачуваного періоду перебування в Сполучених Штатах (у випадку якщо посольство/консульство США у вашій країні не вимагає більш тривалий термін дії паспортів).
- Affidavit of support (I-864, I-864А, I-864 EZ, або I-864W, залежить від обставин) від петиціонера/спонсора зі США.
- Дві (2) фотографії 2x2 см. Необхідний формат фотографій ви можете знайти на сайті посольства США в розділі «Вимоги до фотографій».
Цивільні документи з перекладом на англійську мову, наприклад, документи про усиновлення, свідоцтва про народження, рішення судів, свідоцтва про шлюб (або про розлучення), військові квитки, довідки про несудимість та ін., а також підтвердження проходження медичного огляду та необхідних щеплень.
Консульський офіцер має право вимагати додаткову інформацію, наприклад весільні фотографії та інші докази того, що шлюб з вашим подружжям-громадянином США є справжнім. Заявники повинні взяти із собою на інтерв'ю для отримання візи всі оригінальні цивільні документи, такі як свідоцтва про народження і шлюб, а також розбірливі фотокопії документів і перекладів. Оригінали документів та переклади будуть повернуті.
Після обробки вашої справи NVC направляє ваші документи в зазначений у петиції консульський відділ посольства США за кордоном.
Слід зазначити, що перед інтерв'ю, ви і ваші члени сім'ї, що іммігрують з вами, повинні пройти медичне обстеження в акредитованих США медичних установах. Результати обстеження (запечатаний конверт) вам необхідно буде надати консульському офіцерові на інтерв'ю в посольстві.
Якщо ви перебуваєте в шлюбі менше двох років, то статус постійного мешканця США іноземного чоловіка/дружини є "умовним". Імміграційна віза (CR) є візою умовного резидента, а не візою найближчого родича (IR). Після 2 років проживання в США подружжю необхідно звернутися в USCIS за скасуванням умовного статусу.
Для того, щоб претендувати на отримання візи IR1 або CR1, важливо задовольняти всім вимогам до цієї категорії візи, представивши в посольство США правильно підготовлений пакет документів. Професійні юристи нашої компанії нададуть вам повну інформацію про документи, які необхідні для отримання візи, підготують вас до головного і далеко непростого етапу в отриманні візи - інтерв'ю в посольстві.
У разі якщо консульський офіцер посольства під час перевірки пакету документів заявника, виявить факт фальсифікації поданих документів або невідповідність їх дійсності, а також надання будь-якої неправдивої інформації - заявнику буде не тільки відмовлено в візі, а й винесено рішення про заборону на в'їзд в Сполучені Штати за статтею 212(а)(6)(С)(1). Такими порушеннями можуть бути, наприклад, надана заявником в посольство свідомо помилкова інформація, або надані сфальсифіковані документи, з метою незаконного отримання заявником в'їзної візи.
Беручи до уваги вищезазначене ми рекомендуємо досить серйозно поставитися до підготовки документів та проходження інтерв'ю. Звертайтеся до наших спеціалістів для визначення і узгодження подальших дій.