Юридичний супровід проходження митного кордону із зразками CITES
Наша компанія надає повний юридичний супровід з проходження митного кордону із зразками CITES. Це стосується як живих зразків (тварини, птахи, рослини), так і мертвих (деривати та екзотичні вироби).
Отримавши дозвільні документи CITES не думайте що у вас все в порядку і попереду вже немає ніяких проблем. Не важливо чи ви самостійно транспортуєте свої зразки CITES, чи скористалися допомогою транспортної компанії, ВИ МАЄТЕ ВСЕ ТРИМАТИ НА КОНТРОЛІ, оскільки будь-яка помилка чи то ветеринарних інспекторів, чи то митників або брокерів, може створити для вас невідворотні проблеми.
Такі ситуації відбуваються достатньо часто, як наприклад, в черговий раз брокер не перевірив чи українська митниця проставила на експортному дозволі CITES відмітку про вибуття тварин з України до США і, як наслідок після прибуття вантажу до Сполучених Штатів, американський адміністративний орган CITES прийняв рішення про його конфіскацію. Надвеликих зусиль вартувало нам вирішити цю проблему щоб тварини залишилися у власника.
Часто під час проходження митного контролю митники запевняють власників екзотичних тварин про не обов'язковість проставлення відміток в дозвільній документації CITES. І це стосується не тільки сторони країни експорту, а й сторони країни імпорту тварин на територію ЄС. Багато чого залежить від знань і компетенції конкретного митника, який приймає у вас документи, тому власнику тварини важливо контролювати весь процес проходження митного кордону.
Часто митники на пред’явлення документів CITES з метою проставлення відповідних відміток в документах, реагують наступним чином: «Йдіть до ветеринара, бо ми ніколи таких документів не бачили і не засвідчували!.. Все що стосується тварин – до ветеринара! Не заважайте! Нічого я вам тут проставляти не буду!». На запитання де знаходиться начальник зміни можна почути підвищеним тоном наступну відповідь: «Не знаю де він! Його немає! Йдіть собі шукайте!». І після того як знаходиться начальник зміни, можна почути наступне: «Я не знаю що це. Ми таким не займаємося.»
Запам'ятайте, відмітки митниці на дозвільній документації CITES - ОБОВ'ЯЗКОВІ, оскільки вони свідчать про перетин митного кордону твариною, птахом, рослиною, дериватом або екзотичним виробом, які перебувають під охороною Конвенції CITES.
В нашій практиці траплялися випадки, коли митниця країни імпорту замість оригінальної копії експортного дозволу CITES залишала собі оригінал, який в обов'язковому порядку має залишатися на руках у власника тварини. Щоб повернути цей оригінал і віддати митникам оригінальну копію нам потрібно було докласти чималих зусиль.
Але часом зовсім недостатньо при перетині кордону перевірити документи, які вам повертають митники після огляду. Як виявилося, буває й таке, що митники гублять ваші документи під час їх перевірки. Особливо таке може трапитися коли одна зміна не хоче особливо напружуватися і залишає власника тварин очікувати часу коли заступить на чергування наступна зміна.
Все доволі просто - оригінал документу при ксерокопіюванні впав за ксерокс, а митник, який копіював документи, просто цього не помітив. Зате при поверненні документів власнику тварин швидко «вимкнув» знання англійської мови і звинуватив власника тварини в тому, що такого документу взагалі не було йому надано для перевірки. У висновку документ знайшли, але нервове напруження власникові тварини звісно, що ніхто не компенсував. Просто якийсь неуважний працівник митниці своїми непрофесійними діями довів ситуацію до того, що такий необхідний документ взагалі міг загубитися і ніхто його потім вже і не знайшов би. В черговий раз у пошуку загубленого оригіналу CITES нам допоміг виключно досвід вирішення схожих проблем.
Крім того, в черговий раз, при імпорті з некомерційною метою хижого птаха в Україну, митники усіма своїми діями намагалися змусити визнати власника птаха, що птах по вартості дорівнює вартості птахів, яких купляють шейхи з арабських країн, і заплатити непід'йомне мито. При цьому представники митниці не хотіли ставити відмітку в дозвільній документації CITES обгрунтовуючи своє небажання тим, що в документі, форму якого затверджено на законодавчому рівні, є помилка. Знову ж таки, неймовірних надзусиль нам вартувало вирішити цю проблему щоб змусити митників якісно виконувати свою роботу і не ускладнювати процес контролю та оформлення законного ввезення в Україну хижого птаха з некомерційною метою.
Отже, ми рекомендуємо готуватися заздалегідь і завжди бути особливо уважними при перетині митного кордону з екзотикою. В жодному разі не можна довіряти ветеринарним інспекторам і митникам. Після перевірки ветеринарними інспекторами та митниками документів і повернення їх власнику тварини, потрібно відразу перевіряти усі документи, які були повернуті після огляду та контролю.
Нижче ми публікуємо п'ять прикладів проставлених відміток на дозвільній документації CITES при перетині українського митного кордону. Серед цих прикладів є один вірний і один прийнятний. В решті прикладів (перший і другий) або проставлені відмітки ветеринарними інспекторами на кордоні (чого вони за жодних обставин не повинні робити), або проставлені відмітки митниками, але не в повному обсязі (третій). В четвертому прикладі митник не вказав свою посаду - це не є серйозною помилкою, оскільки найважливіша інформація все ж таки вказана - такий варіант є прийнятним і не буде в подальшому наслідком якихось проблем у власника зразка CITES. А ось в третьому прикладі митник не вказав кількість зразків CITES, які перетинають митний кордон, отже в такому випадку до власника зразка CITES в подальшому можуть бути питання Адміністративних органів CITES.
|
При перетині кордону із зразком CITES власник зразка в обов'язковому порядку має проконтролювати наявність усіх відміток на дозвільній документації CITES, а також наявність усіх документів після перевірки митниками.
Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно проконтролювати перетин митного кордону із своєю твариною, птахом, рослиною, дериватом або екзотичним виробом, звертайтеся до нас!