Вивіз за кордон собак, котів, тхорів і декоративних тварин
Відповідно до ЗУ "Про тваринний світ", охорона тваринного світу України забезпечується шляхом комплексу заходів, одним з яких є регулювання перетину митного кордону України об'єктів тваринного світу.
Для вивозу за митний кордон України об'єктів тваринного світу необхідні наступні документи:
1. Ветеринарний паспорт міжнародного зразка (для котів, собак і тхорів);
2. Наявність у тварини ідентифікатора: для того, щоб ветеринарний паспорт був дійсним, тварину необхідно чіпувати. Електронна ідентифікація тварини виконується шляхом імплантації йому під шкіру крихітної капсули з біосумісного скла, всередині якої знаходиться мікрочіп. Дані про чіпованих тварин вносяться до Єдиної бази даних ідентифікації тварин.
Паспорт повинен бути заповнений англійською мовою. Також в паспорті тварини повинна бути наступна інформація:
- вклеєне фото тварини (якщо вік тварини більше 1 року);
- відмітка про чіпування з датою, підписом ветеринарного лікаря і печаткою ветеринарної установи, що здійснила чіпування тварини;
- відмітки про проведення не менше двох щеплень проти вірусних захворювань і однієї вакцинації проти сказу (в паспорті повинні бути вклеєні відповідні етикетки від щеплень, засвідчені підписом ветеринарного лікаря і печаткою ветеринарної установи, що здійснила вакцинацію тварини).
Вакцинувати тварину необхідно в термін не раніше, ніж за рік і не пізніше, ніж за тридцять днів до вивозу тварини з України. У деяких зарубіжних країнах правила можуть трохи відрізнятися, тому про всі нюанси краще дізнатися заздалегідь.
Вакцинація проти сказу повинна бути проведена тільки після процедури чіпування Вашої тварини у віці від 3-х місяців і не пізніше, ніж за 4 місяці до виїзду закордон. Вакцина проти сказу повинна відповідати стандарту Всесвітньої організації охорони здоров'я.
- відмітки про проведення обробок тварини від гельмінтів і паразитів.
3. Довідка про визначення в крові тварини титру антитіл до вірусу сказу. Тестування може бути проведене тільки ідентифікованим тваринам, вакцинованим проти сказу. Висновок про дослідження сироватки крові тварини на наявність антитіл до вірусу сказу видає тільки акредитована лабораторія. Висновок дійсний 24 місяці з дня видачі.
Більше інформації щодо щеплень Ви можете отримати в Головному управлінні ветеринарної медицини м.Київ. Зверніть увагу, що для в'їзду в країни Європейського союзу необхідний обов'язковий тримісячний карантин після отримання результатів на титр антитіл.
4. Ветеринарна довідка про здоров'я Форма №1. Ветеринарний документ Форма №1 видається державними установами ветеринарної медицини за наявності ветеринарного паспорта міжнародного зразка із зазначенням дат вакцинації і обробки від гельмінтів і паразитів Вашої тварини. Форма №1 при проходженні прикордонного контролю обмінюється на міжнародний ветеринарний сертифікат. Форму №1 слід отримати за 3 дні до запланованої Вами поїздки.
5. Довідка про те, що дана тварина не представляє племінної цінності. Цей документ може бути виданий спеціалістом офіційно зареєстрованої громадської організації, тому за отриманням такого документа Вам необхідно звернутися у відповідну громадську організацію за місцем Вашого проживання. Власникам собак необхідно звертатися в офіційно зареєстровані кінологічні організації України.
6. Ліцензований контейнер для транспортування тварини.
ПОДОРОЖІ З ДОМАШНІМИ ТВАРИНАМИ В КРАЇНИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВВОЗУ ТВАРИН В УКРАЇНУ
Для того, щоб ввезти живу тварину на територію України, власник тварини повинен мати паспорт на тварину і міжнародний ветеринарний сертифікат, підписаний державним інспектором ветеринарної служби країни вивозу.
Необхідно враховувати, що країна вивозу не повинна перебувати в переліку країн з небезпечними епідеміологічними обстановинами щодо хвороб, включених до списку Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин. Тварина не повинна транзитом перетинати такі країни.
Власнику тварини необхідно заповнити митну декларацію, призначену для письмового декларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності.