Електронна ідентифікація тварин
Електронна ідентифікація тварин у світі існує понад 15 років і в багатьох країнах закріплена законодавчо. В Україні розвиток електронної ідентифікації особливо прискорився в 2004 році, після вступу в дію нових вимог Європейського союзу щодо обов'язкової наявності мікрочіпів у тварин.
Електронну ідентифікацію тварин впровадили понад 4000 ветеринарних клінік і ветеринарних лікарів. Почався процес оснащення сканерами пунктів ветеринарного контролю на кордоні. Тварини, які виїжджають з України, вже проходять процедуру сканування. Почалася гармонізація вимог ветеринарного законодавства України щодо електронної ідентифікації дрібних тварин.
ЩО ТАКЕ МІКРОЧІП?
Сам мікрочіп дуже маленький, трохи трохи більше рисового зерна. Мікрочіп міститься у стерильній капсулі з біо-сумісного скла і є носієм 15-ти значного цифрового коду, індивідуального для кожної тварини, що зберігається протягом усього її життя.
Імплантація капсули з мікрочіпом - легка, швидка і безболісна процедура, що представляє підшкірну ін'єкцію.
Одноразовий аплікатор для імплантації поставляється разом з мікрочіпом в стерильній упаковці. Використання біосумісного скла дозволяє уникнути міграції чіпа під шкірою тварини.
У звичайному стані мікрочіп пасивний і нічого не випромінює, поки його, на короткий час, не активує сканер. Це просто і безпечно для тварини.
Після чіпування тварини номер мікрочіпа заноситься в локальну програму обліку. Локальна програма містить повні відомості про тварину і його власника: контактні адреси та телефони для організації зворотного зв'язку з власником в разі потреби.
Для зчитування інформації з мікрочіпа використовуються сканери, що відповідають міжнародному стандарту ISO, що дозволяє зчитувати різні типи мікрочіпів.