Реєстрація шлюбу в Австрії
Громадянин/нка України, який має намір укласти шлюб з громадянином/нкою Австрії, може зареєструвати шлюб як в органах реєстрації актів цивільного стану Австрії, так і в органах РАЦС на території України.
Першим кроком, який необхідно здійснити для укладення шлюбу в Австрії, є звернення до органу, уповноваженого реєструвати шлюби на території Австрії: Standesamt.
Там Ви отримаєте виписку (перелік документів), в якій буде вказано які документи необхідно пред'явити нареченому і нареченій перед реєстрацією шлюбу. Залежно від конкретного випадку (Вашого попереднього і теперішнього сімейного стану), вищевказані виписки різні за кількістю необхідних документів для укладення шлюбу в Австрії.
Як правило, від нареченого/нареченої - громадянина України необхідні наступні документи:
- свідоцтво про народження нового зразка. Дане свідоцтво видається відділом РАЦС за місцем видачі старого свідоцтва на підставі старого свідоцтва або його копії, а також при наявності у Вас паспорта. При отриманні нового свідоцтва зауважте, щоб Вам його не ламінували. Вам необхідно легалізувати повторне свідоцтво за місцем його видачі в міському, або обласному Управлінні Юстиції.
- заява про сімейний стан. Заяву, при наявності паспорта, Ви можете особисто оформити у будь-якого нотаріуса. Цю заяву теж необхідно легалізувати.
- оригінал закордонного паспорта та внутрішній паспорт України;
- довідка про реєстрацію (не плутайте з довідкою про склад сім'ї). Цю довідку Ви можете отримати в ОВІРі за місцем реєстрації. На довідці обов'язково повинні бути реєстраційний номер і дата видачі. Вона повинна бути завірена основною печаткою ОВІРу та підписом відповідальної особи.
- довідка про несудимість. Цю довідку Ви можете отримати в ОВІРі, або паспортному столі за місцем реєстрації. На довідці обов'язково повинні бути реєстраційний номер і дата видачі. Вона повинна бути завірена основною печаткою та підписом відповідальної особи.
Для Вас цю довідку ми можемо отримати від 1 до 3-х робочих днів. Для цього нам необхідна ксерокопія Вашого внутрішнього паспорта (перша, друга і сторінка з реєстрацією).
- якщо сімейний стан "розлучений": рішення суду про розірвання шлюбу або свідоцтво про розлучення;
- якщо сімейний стан "вдівець/вдова": свідоцтво про смерть.
Для того, щоб укласти шлюб в Австрії, українському нареченому/нареченій необхідно подати заяву на відкриття візи для укладення шлюбу. Для відкриття цієї візи необхідно попередньо в Австрії подати заяву на укладення шлюбу. З детальною інформацією про необхідні документи для отримання візи з метою реєстрації шлюбу в Австрії Ви можете ознайомитися на сайті Посольства Австрії в Україні.
Всі документи повинні бути апостильовані, перекладені на німецьку мову. Додатково потрібно проставлення другого апостиля на перекладі документів.
Якщо Ви, з якої-небудь причини, не маєте можливості особисто апостилювати Ваші документи, ми можемо зробити це за Вас при отриманні від Вас усіх необхідних документів.
Якщо у Вашому випадку:
- шлюб не перший;
- у Вас є діти від першого шлюбу;
- мало місце усиновлення/удочеріння як Вас, так і Ваших дітей;
- якщо Ви вдівець/вдова;
то з даного питання, щоб уникнути спочатку неправильної підготовки документів, Ви можете звернутися за консультацією до наших спеціалістів, заздалегідь записавшись на прийом або можете замовити дану інформаційну послугу на нашому сайті.
Для того, щоб претендувати на отримання візи нареченого/нареченої в Австрію, важливо задовольняти всім вимогам до цієї категорії візи, представивши в Посольство Австрії правильно підготовлений пакет документів!
У більшості випадків, відмова в отриманні візи по цій категорії візи відбувається через відсутність якого-небудь документа, який було б дуже легко отримати, але про який Заявник не знав, або через звичайну непідготовленість до інтерв'ю з консульським офіцером в посольстві. А подальша необхідна апеляція з цього питання призведе до зайвих чималих фінансових витрат і втрати часу!
Враховуючи все вищенаведене ми рекомендуємо Вам звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів, а також приділити максимум уваги навіть дрібним деталям при подачі заяви на отримання візи відповідної категорії, щоб виключити надалі зайві фінансові витрати, а також втрату часу, який Ви могли б використати для більш кращих цілей!