Top of Page

Інформація щодо придбання зразків CITES

На сьогодні в нашій країні юридичній стороні утримання тварин і птахів приділяється мало уваги, в той час як у США, Канаді, Великобританії та країнах Європейського союзу, утримання і використання тварин і птахів строго регламентовано національним, а також міжнародним законодавством. Це відноситься як до домашніх, так і до диких тварин і птахів.

До утримання тварин і птахів регламентуються навіть такі параметри, як розмір приміщення для утримання того чи іншого виду. Такі заходи пов'язані як з потенційною небезпекою вимирання того чи іншого виду, так і з природоохоронними міжнародними нормами.

B нашій країні подібне законодавство, на жаль, розроблено слабо, і такі види діяльності, як торгівля дикими тваринами і птахами, a також їх утримання, розведення і колекціонування - не можуть контролюватися в достатній мірі. Багато видів екзотичних тварин і птахів, що мають попит на вітчизняному ринку, перебувають під захистом Конвенції CITES, яка, регламентує торгівлю дикими тваринами і птахами, причому дикими вважаються і ті зразки СІТЕС, які розведені в неволі.

Інтернет - найбільша в світі нерегульована, анонімна і фактично необмежена за своїм охопленням торговельна площадка, яка пропонує нескінченну кількість можливостей для діяльності, що підпадає під кримінальну відповідальність, серед яких і процвітаюча незаконна торгівля тваринами і птахами, що перебувають під охороною вищевказаної Конвенції. Інтернет відкриває доступ до значно більшої кількості потенційних покупців дикої флори і фауни, ніж традиційні торговельні площадки, що створює стимул для злочинців відловлювати і вбивати тварин і птахів. Це відбувається в момент, коли браконьєрський видобуток зразків СІТЕС з дикої природи тварин досягає небезпечно високого рівня.

На сьогоднішній день виявлено по всьому світі шокуючу кількість різних видів екзотичних тварин і птахів, виставлених на онлайн-продаж. Зайшовши на будь-який ресурс онлайн-продажу ви можете побачити багатомільйонні обороти "дикої" онлайн-торгівлі, при цьому виникають серйозні питання про законність сотень оголошень, що пропонують на продаж види тварин і птахів, які перебувають на межі вимирання.

На сайті ОБСЄ ви можете ознайомитися з інформацією в спеціальному постері про методи контрабанди об'єктів конвенції СІТЕС, який розроблений з метою навчання персоналу, що здійснює прикордонний контроль України.

Хочемо звернути вашу увагу на те, що будь-який продавець зобов'язаний до здійснення продажу зразка CITES надати покупцеві для ознайомлення всю наявну документацію, що підтверджує походження, вік або законність ввезення тварини або птаха, що пропонується на продаж.

Купуючи зразок СІТЕС, будь то екзотичні тварини, птахи, рослини або їх похідні, в першу чергу ви повинні звернути увагу на наявність документації, що додається до зразка СІТЕС.

Якщо ви не знаєте як повинні виглядати документи - зверніться до Адміністративного органу СІТЕС за роз'ясненням інформації щодо наявності у продавця необхідної обов'язкової документації, де ви отримаєте вичерпну інформацію, що вас цікавить.

Пам'ятайте, що купуючи рідкісну тварину або птаха без усіх необхідних документів, ви ризикуєте придбати зразок СІТЕС, ввезений в країну незаконним шляхом та, в разі вашого виїзду за кордон, залишити його в країні вашого проживання.

В разі якщо у вас виникли будь-які запитання щодо вищезазначеного, будь ласка, звертайтеся до нас. Ми будемо раді допомогти вам.