Що таке зразок CITES
Зразок CITES - будь-яка тварина, птах або рослина, додана у відповідний в додаток CITES, жива або мертва, або будь-яка легко розпізнавана її частина, або похідне (дериват), в тому числі ті, які по документах, пакувальному ярлику або маркуванні, або за іншими ознаками є або можуть бути частинами або похідними (дериватами) тварини, птаха або рослини.
- I Додаток CITES включає види тварин, птахів і рослин, що перебувають під загрозою зникнення. Експорт, реекспорт та імпорт таких видів в комерційних цілях заборонені, за винятком примірників, що є другим поколінням при розведенні тварин в розплідниках (включаючи зоопарки), зареєстрованих в установленому порядку Секретаріатом CITES. Для вивозу за кордон зразків I Додатку необхідне отримання як експортного, так і імпортного дозволу CITES.
- II Додаток CITES включає види, які в даний час (хоча і не обов'язково) перебувають під загрозою зникнення, але можуть опинитися під такою загрозою, якщо торгівля зразками таких видів не буде строго регулюватися з метою уникнення такого використання, що є несумісним з їхнім виживанням. Для вивозу за кордон зразків II Додатку необхідне отримання експортного дозволу CITES.
- III Додаток CITES включає види, які за визначенням будь-якої Сторони підлягають регулюванню в межах її юрисдикції з метою попередження чи обмеження експлуатації та щодо яких існує необхідність співробітництва інших Сторін в контролі за торгівлею. Для вивозу за кордон зразків III Додатку необхідно отримання сертифікату про походження.
В Україні Адміністративним органом CITES є Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, яке видає дозволи і сертифікати CITES на зразки всіх видів тварин, птахів і рослин, що включені в Додатки CITES.
ДОЗВОЛЕНІ ТЕРМІНИ ДЛЯ ВИВОЗУ ЗРАЗКІВ CITES
Якщо ви є власниками представників тваринного світу, види яких захищені Конвенцією CITES, ви маєте знати, що для вивозу своїх улюбленців за кордон вам необхідно в Адміністративному органі СІТЕС отримати відповідний дозвіл на експорт або реекспорт ваших улюбленців.
Необхідність отримання імпортного дозволу залежить не тільки від того, в якому додатку СІТЕС перебуває вид тварини чи птаха, якого ви утримуєте, а й від вимог конкретної країни імпорту.
Будь ласка, не залишайте все на останній момент. Намагайтеся підготувати необхідні для оформлення вищевказаного дозволу документи заздалегідь.
Також враховуйте дозволені терміни для вивозу ваших улюбленців з України. У випадку якщо ви оформили на свого улюбленця дозвіл на вивіз і, з якихось причин не маєте можливості у вказані в документі терміни вивезти його з території України, ви повинні здати в Адміністративний орган СІТЕС цей дозвіл для того, щоб в подальшому мати змогу отримати новий. У випадку якщо ви не здасте невикористаний дозвіл, він вважатиметься використаним. Таким чином ви не зможете в подальшому отримати новий дозвіл СІТЕС на свого улюбленця.