Повернення власнику вилучених на кордоні тварин
Якщо у вас при перетині кордону митною службою було вилучено зразок CITES, наша компанія надає повний юридичний супровід з оформлення необхідної дозвільної документації (в т.ч. ретроспективної) CITES на вилучені зразки видів дикої фауни і флори CITES та повернення їх власнику. Це стосується як живих зразків, так і дериватів.
В таких справах вчасне звернення до юриста допоможе вам в максимально стислі строки завершити провадження по вашій справі. Не тягніть час, бо невиконання вимог законодавства тієї чи іншої країни, компетентні органи якої вилучили ваш зразок CITES, може призвести до великих неприємностей як для вас, так і особливо для живих зразків CITES.
При перетині польського кордону власники тварин неодноразово зіштовхуються з проблемою конфіскації їхніх тварин (птахів), а також відкриття кримінального провадження за фактом незаконного ввезення/вивезення зразків CITES без необхідної дозвільної документації.
Наприклад, якщо зразок CITES затриманий при перетині польського кордону, то стаття, на підставі якої відкривається кримінальне провадження, передбачає кримінальну відповідальність за перевезення зразка виду, що охороняється, через митний кордон Європейського союзу без відповідного дозволу, і карається позбавленням волі на строк від 3 місяців до 5 років.
Повернути власникові конфісковану тварину – складний і довготривалий процес, особливо коли ми починаємо справу вже після допиту митними органами власника тварини при його затриманні. Зазвичай процедура затримання та вилучення тварини на кордоні дуже стресова і триває впродовж 10-12 годин, а в деяких випадках і значно довше.
Слід зауважити, якщо з вами під час допиту представники митниці спілкуються не зрозумілою для вас мовою, в такому разі в обов’язковому порядку має бути присутнім перекладач на мову, яку ви розумієте, оскільки в протоколах затримання та вилучення тварини завжди вказується, що під час допиту підозрюваного був присутній перекладач. Отже, у випадку проставлення вами підпису (і не важливо чи ви були надто втомлені, у стресі чи не розуміли що вам кажуть митники) все, що зазначено в протоколах, вважається показами, що відповідають дійсності і ви повністю погоджуєтеся з тим, що вказано митниками в цих протоколах.
Також важливо звернути увагу на те, що перекладання відповідальності на ветеринарних інспекторів і звинувачування їх в тому, що вони вас запевнили в тому, що окрім ветеринарного паспорта і довідки про здоров’я на вивіз вашої тварини більше ніяких документів не потрібно, або намагання розчулити інспекторів митниці, переконуючи їх в тому, що ви біженець від війни і документи на вашу тварину загублені чи згоріли – такі дії вам не допоможуть, оскільки митних інспекторів цікавить лише виконання вимог Конвенції CITES, а також митних та ветеринарних правил країни імпорту.
Немає сенсу описувати подробиць того, що не всім тваринам потрібен ветеринарний паспорт, що треба обов'язково ДО перетину кордону оформлювати дозвільну документацію CITES і не важливо біженець ви від війни чи ні (бо адміністративні органи CITES зараз працюють в штатному режимі), а також решту деталей, бо їх надто багато і кожна справа індивідуальна.
Своєчасне звернення до юриста багатьом допомогло завершити провадження на стадії досудового розслідування. Також слід врахувати, що багато залежить від складності конкретної справи, тому також у нашій практиці трапляються випадки судових процесів.
Крім того, хотілося б зауважити, що не завжди вдається закрити справу на стадії досудового розслідування, оскільки в багатьох випадках обвинувачення підозрює власника тварини в умисному намаганні ввести в оману працівників митниці транспортуючи на територію ЄС товар і, як показує досвід, прокуратура не зволікає і швидко передає справу до суду.
Також зверніть увагу на строки, надані для збору доказової бази та подачі відповідних заяв/клопотань/оскарження. Якщо ви пропустите надані вам строки, то можливість їх відновлення буде серйозно ускладнена в зв'язку з необхідністю надання доказів поважних причин пропуску даних процесуальних дій.
Ретроспективний CITES на імпорт в Польщу з України | Ретроспективний CITES на експорт з України в Польщу |
CITES на імпорт в Україну з Польщі | CITES на реекспорт з Польщі в Україну |
Ретроспективний CITES на експорт з України в Польщу | Ретроспективний CITES на імпорт в Польщу з України |
Ретроспективний CITES на експорт з України в Польщу | Ретроспективний CITES на імпорт в Польщу з України |
Ретроспективний CITES на експорт з України в Хорватію | Ретроспективний CITES на імпорт в Хорватію з України |